Project development for active control of thermochemical conversion of regional biomass resources with improved quality of produced energy and increase of European climate neutrality (BioTech)

Projekta izstrāde reģionālo biomasas resursu termoķīmisko pārvērtību aktīvai kontrolei ar uzlabotu   saražotās enerģijas kvalitāti un Eiropas klimata neitralitātes pieaugumu (BioTech)

Projekta mērķis: starptautiska projekta izstrāde Horizon vai citas starptautiskas programmas izsludinātā konkursa ietvaros klimata pārmaiņu un vides aizsardzības jomā.

Projektā plānotās aktivitātes:

1. 2023.gadā izsludināto Horizon un citu programmu konkursu monitorings, lai meklētu konkursu saistībā ar biodegvielas gazifikācijas un bioenerģijas ražošanas procesu kontroli un uzlabošanu;
  2. Izraudzītā konkursa izvērtēšana biodegvielas un bioenerģijas ražošanas kontroles un attīstības tehnoloģiju, procesu kontroles, skaitliskās simulācijas un ilgtspējības jomā;
  3. Progresīvu projekta aktivitāšu sagatavošana BioTech projekta ietvaros;
  4. Meklēt partnerus uzlabota priekšlikuma izpildei;
  5. Padziļināta projekta iesnieguma sagatavošana BioTech projekta ietvaros, tā iesniegšana un plānotais rezultāts.

Projektu īsteno: LU Fizikas institūts sadarbībā ar partneriem no Lietuvas (Kauņas Tehnoloģiju universitāte), Igaunijas (Tallinas Tehnoloģiju universitāte) un Norvēģijas (SINTEF)

Projekta īstenošanas termiņš: 11.05.2023.–30.04.2024.

Projekta līguma numurs: EEZ/BPP/LZP/2023/2

Projekta ID numurs: EEA-RESEARCH-55RC

Projekta kopējais finansējums: 60 000,00 EUR, no kuriem 51 000,00 EUR (85%) ir Eiropas Ekonomikas zonas finansējums un 9 000,00 EUR (15%) – Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums.

Projekta zinātniskas vadītājs: LU Fizikas institūta vadošā pētniece Maija Zaķe