L-Universs

23.02. un 24.02. 2024.

L-Universs ir vērienīgākais studiju festivāls Latvijā, kas sniedz ieskatu ne tikai plašajā LU studiju klāstā, bet arī sniedz iespēju skolēniem apmeklēt karjeras speciālistu mūsu Karjeras centrā, iepazīties ar LU piedāvātajām ārpus studiju aktivitātēm un iepazīties ar moderno studiju vidi. Tāpat ik gadu tas pārsteidz ar krāšņumu un negaidītiem pārsteigumiem.

Sazinies ar mums, rakstot - skoleni@lu.lv

Vairāk informācijas šeit: L-Universs

Atvērto Durvju nedēļa

18.03. - 23.03. 2024.

Atvērto durvju dienās skolēniem tiek sniegta iespēja apmeklēt visus studiju virzienus, aprunāties ar mācībspēkiem, studentiem, fakultāšu dekāniem, paviesoties auditorijas, laboratorijās, iepazīt bibliotēkas. Kā arī piedalīties dažādos izzināšanas pasākumos un uzdot sev interesējošos jautājumus, kas saistīti ar sev piemērotākās studiju programmas izvēli un uzņemšanas noteikumiem.

Sazinies ar mums, rakstot - skoleni@lu.lv

Drīzumā būs pieejama pasākuma programma! 

Rīgā

Zinātņu novirziens Studiju programmas Laiks Aktivitāte  Adrese 
Dabaszinātnes  Bakalaura studiju programmas  "Bioloģija" un "Biloģija un bioinženierija".  Plkst. 10.00-12.00   LU Dabas māja, Jelgavas iela 1
Bakalaura studiju programmas  "Ķīmija", "Darba aizsardzība", "Arodveselība un drošība darbā" un "Skolotājs". Plkst. 12.00-14.00   LU Dabas māja, Jelgavas iela 1
Bakalaura studiju programmas "Ģeogrāfija", "Ģeoloģija", "Vides zinātne", "Ģeoinformātika" un "Kultūrvides mantojuma izpēte un aizsardzība".  Plkst. 14.00–16.00 Iepazīti studiju programmu piedāvājumu un piedalies ekskursijā pa Dabas mājas interesantākajām vietām, studiju laboratorijām. LU Dabas māja, Jelgavas iela 1
Humanitārās zinātnes  Bakalaura studiju programma "Teoloģija un reliģijpētniecība". Plkst. 14.00­–17.00

Plkst. 14.00 dekāne iepazīstinās ar studiju programmām un teoloģijas un reliģijpētniecības studijām. Savukārt no plkst. 14.30 līdz 16.00 interesentiem ir iespēja piedalīties kādā no divām lekcijām BSP ietvaros:

  • "Ievads praktiskajā teoloģijā" (vada Linards Rozentāls) vai
  • "Kristietības vēsture" (vada Andris Priede)

Turpinājumā plkst. 16.00 LU Bibliotēkas Klusajā lasītavā notiks diskusija un grāmatas "Klēmenta vēstule Korientiešiem" atvēršana (sarunā piedalīsies Ralfs Kokins, Dace Balode, Aleksandrs Bite).

LU Galvenā ēka, Raiņa bulvāris 19
     

Filiālēs

Filiāle  Studiju programmas Laiks Aktivitāte Adrese
Cēsu filiāle

Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma “Pirmsskolas skolotājs” un "Sporta treneris";

Profesionālā bakalaura studiju programma “Sākumizglītības skolotājs”.

Plkst. 10.30 un plkst. 15.00 Satiec filiāles studentus un piedalies nodarbībās, lai rastu atbildes uz radušajiem jautājumiem un uzzinātu plašu informāciju par filiāles studiju programmām.  Lielā Katrīnas iela 2, Cēsis
 
Zinātņu novirziens Studiju programmas  Laiks Aktivitāte Adrese
Sociālās zinātnes Bakalaura studiju programmas "Tiesību zinātne" un "Pirmstiesas izmeklēšana". No plkst. 16.00 Uzzini visu par bakalaura studiju programmām "Tiesību zinātne" un "Pirmstiesas izmeklēšana", dodoties ekskursijā un apskatot tiesas zāli un fakultātes telpas. LU Galvenā ēka, Raiņa bulvāris 19, Rīga
Pirmā līmeņa studiju programma "Pirmsskolas skolotājs" un "Sporta treneris"; 
Bakalaura līmeņa studiju programma "Sākumizglītības skolotājs", "Skolotājs", "Māksla", "Psiholoģija" un "Sports, tehnoloģijas un sabiedrības veselība".
Plkst. 16.00-18.00 Pievienojies, lai iepazītu sev interesējošo studiju programmu un satiktu fakultātes dekāni, kas palīdzēs rast atbildes uz jautājumiem. 

Imantas 7.līnija 1, Rīga

Humanitārās zinātnes Bakalaura studiju programmas "Filozofija" un "Vēsture un arheoloģija".  Plkst. 14.00-15.30 Plkst. 14.00 satiec vēstures bakalaura un filozofijas bakalaura studiju programmu direktorus!

Aspazijas bulvāris 5, Rīga

 

Rīgā

Zinātņu novirziens Studiju programmas Laiks Aktivitāte Adrese
Dabas zinātnes 

Bakalaura līmeņa studiju programma "Matemātika", "Fizika", "Matemātiķis statisķis", "Optometrija" (LV un ENG valodās).

Plkst. 12.00-14.00 Viss par un ap iestāšanos Latvijas Universitātē! Pievienojies, lai iepazītu bakalaura studiju programmas un studentu iespējas. Pēc informatīvās daļas dodies uz sev interesējošo nodaļu, lai apskatītu ikdienas vidi. Ir iespēja pievienoties arī tiešsaistē!  Zinātņu māja, Jelgavas iela 3, Rīga
Bakalaura līmeņa studiju programmas "Datorszinātnes", "Programmēšana un datortīklu administrēšana", "Datorzinātnes" (ENG valodā) un "Dual Award Programme in Computer Science".  Plkst. 14.30-16.30   LU Galvenā ēka, Raiņa bulvāris 19, Rīga
Sociālās zinātnes  Bakalaura līmeņa studiju programma "Biznesa vadība" (LV un ENG valodā), "E-biznesa vadība", "Ekonomika", "Finanšu menedžments", "Grāmatvedība, analīze un audits", "Industriālā inženierija un vadība" (LV un ENG valodās) un "Starptautiskā ekonomika un komercdiplomātija" (LV un ENG valodās).
 
Plkst. 15.00-17.00 Pievienojies info sesijā par studiju programmām, piedalies Q&A izspēlē un iepazīsti studiju vidi, dodoties ekskursijā pa fakultātes telpām.  Aspazijas bulvāris 5, Rīga
Medicīnas un veselības zinātnes

Bakalaura līmeņa un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma "Ārstniecība" (LV un ENG valodā),  "Farmācija", "Māszinības" (LV un ENG valodā), "Radiogrāfija" un "Zobārstniecība" (ENG valodā).

Plkst. 15.00-17.00   Zinātņu māja, Jelgavas iela 3, Rīga
   

Filiāles 

Filiāle Studiju programmas  Laiks Aktivitāte Adrese
Kuldīgas filiāle

Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma “Pirmsskolas skolotājs” un “Sporta treneris”;

Profesionālā bakalaura studiju programma “Sākumizglītības skolotājs” un “Sociālais darbs”.

Plkst. 12.00-16.00 Kā norit studiju process filiālē? Pievienojies un mēs pastāstīsim ne tikai par apgūstamām studiju programmām, bet arī visu ko citu! Dodies ekskursijā pa filiāles telpām, kā arī satiec studentus un pasniedzējus.

Kalna iela 19, Kuldīga

Tukuma filiāle

Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma “Pirmsskolas skolotājs” un “Sporta treneris”;

Profesionālā bakalaura studiju programma “Sākumizglītības skolotājs”.

Plkst. 10.00–16.00 Vēlies iejusties studentu lomā? Pievienojies lekcijās, satiec studentus un uzzini plašu informāciju par studiju programmām un studiju procesu filiālē. 

Pils iela 14, Tukums

 

Rīgā

Zinātņu novirziens  Studiju programmas Laiks Aktivitāte Adrese
Humanitārās zinātnes

Bakalaura līmeņa studiju programma "Anglistikas, Eiropas valodu un biznesa studijas", "Austrumu–Rietumu starpkultūru studijas", "Āzijas studijas", "Latvistika" un "Filoloģija".

Plkst. 15.00–17.00   Visvalža iela 4a, Rīga
Sociālās zinātnes 

Bakalaura līmeņa studiju programma "Informācijas pārvaldība", "Komunikācijas zinātne", "Politikas zinātne", "Socioloģija", "Sociālais darbs" un "Kultūras un sociālā antropoloģija".

Plkst. 17.00–19.00  

Lauvas iela 4, Rīga

   

Filiālēs

Filiāle Studiju programmas Laiks Aktivitāte Adrese 
Bauskas filiāle

Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma “Pirmsskolas skolotājs”;

Profesionāla bakalaura studiju programma “Sākumizglītības skolotājs”.

Plkst. 12.00-16.00

Vēlies rast atbildes uz jautājumiem par studiju iespējām? Mēs palīdzēsim ar plašu informāciju par studiju programmām un visu svarīgo! 

Rīgas iela 8, Bauska

Tukuma filiāle

Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma “Pirmsskolas skolotājs” un “Sporta treneris”;

Profesionālā bakalaura studiju programma “Sākumizglītības skolotājs”.

Plkst.10.00–16.00 Vēlies iejusties studentu lomā? Pievienojies lekcijās, satiec studentus un uzzini plašu informāciju par studiju programmām un studiju procesu filiālē. 

Pils iela 14, Tukums

 

Filiālēs

Filiāle Studiju programmas Laiks Aktivitāte Adrese
Jēkabpils filiāle

Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma “Pirmsskolas skolotājs”;

Profesionāla bakalaura studiju programma “Sākumizglītības skolotājs” un “Sociālais darbs”.

Plkst. 9.00–16.00 Piedalies lekcijās un uzzini visu par studiju programmām un studiju procesu.

Rīgas iela 210A, Jēkabpils

Madonas filiāle

Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma “Pirmsskolas skolotājs” un “Sporta treneris”;

Profesionālā bakalaura studiju programma “Sākumizglītības skolotājs”.

Plkst. 12.00–15.00 Apmeklē lecijas, satiec studentus un uzzini informāciju par studiju programmām un studiju procesu.

Saieta laukums 1 – 406. telpa, Madona

 

Ēnu diena

4.04.2024.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta organizācijas “Junior Achievement” karjeras izglītības programma 1.-12.klašu skolēniem, kuras laikā Latvijas Universitāte sniedz iespēju apmeklēt kādu no Universitātē esošajām darba vietām un vērot interesējošās profesijas darba ikdienu, tai pat laikā gūstot informāciju, kuru studiju programmu LU izvēlēties, lai kļūtu par attiecīgās profesijas profesionāli.

Sazinies ar mums, rakstot - skoleni@lu.lv

 

Studenta Kurpēs

22.04. - 28.04. 2024.

LU rīkotais pasākums “Studenta kurpēs” dod iespēju ikvienam vidusskolēnam vienu dienu iejusties studenta lomā, iepazīstoties ar studijām LU. Skolēnam kopā ar studentu būs iespēja piedalīties studiju procesā – lekcijās, semināros un laboratorijas darbos, iepazīt mācībspēkus, studiju programmu un infrastruktūru, uzzināt, kādas prasmes nepieciešamas, studējot attiecīgajā programmā, un kādas ir iespējas radoši izpausties ārpus studijām.

To, cik skolēniem vērtīgi ir piedalīties pasākumā “Studenta kurpēs”, apliecina skolēnu teiktais pēc pasākuma –Rīgas Angļu ģimnāzijas skolēns Rūdolfs par pasākumu: “Iesaku šo iespēju izmantot visiem un pēc iespējas ātrāk, lai saprastu, vai tas, ko vēlies studēt, ir tavs. Studenta ikdienas skatīšana savām acīm un arī ieskats pašā studiju procesā noteikti dod vērtīgu informāciju.”

Sazinies ar mums, rakstot - skoleni@lu.lv

Padomi eksāmeniem

8.05. 2024.

Pasākumā koncentrētās un interesantās lekcijās LU mācībspēki un Valsts izglītības un satura centra (VISC) eksperti sniegs noderīgus padomus, gatavojoties centralizētajiem eksāmeniem. Padomu sniedzēji palīdzēs sagatavoties matemātikas, latviešu un angļu valodas, ķīmijas, bioloģijas, fizikas un vēstures eksāmenam. Pasākumā tiek gaidīti gan 11., gan 12.klašu skolēni. Un īpaši vērtīgs tas būs tiem skolēniem, kas plāno studēt LU, jo būs iespēja aprunāties un uzdot sev interesējošus jautājumus arī LU fakultāšu pārstāvjiem.

Sazinies ar mums, rakstot - skoleni@lu.lv