Latvijas Universitātes (LU) jauno studentu sveikšanas svētki „Aristotelis” ik gadu notiek septembra pirmajā svētdienā. Svētku mērķis ir dot iespēju jaunajiem LU studentiem iepazīties savā starpā un kopīgi iesākt studiju dzīvi. Svētki tradicionāli sākas ar svinīgu pasākumu Doma laukumā un turpinās ar studentu un Universitātes vadības kopīgu gājienu līdz Alma Mater Raiņa bulvārī. Svētku noslēgumā notiek dejas ar Latvijā populāru mākslinieku uzstāšanos.
Studentu korporācijas ik gadu dodas tradicionālajā gājienā no LU galvenās ēkas Raiņa bulvārī uz Rīgas Brāļu kapiem. Gājiens tiek rīkots par godu Latvijas Republikas dibināšanai un brīvības cīņās kritušajiem, un tajā piedalās aptuveni 1000 dalībnieku.
Noslēdzoties kārtējam akadēmiskajam studiju gadam, LU notiek izlaidumi. Tradicionāli tie norisinās Alma Mater sirdī – Lielajā aulā –, un diplomus absolventiem pasniedz Universitātes rektors. Vasarā (jūnijā un jūlijā) ik gadu notiek aptuveni 40 izlaidumi, un diplomus saņem vairāki tūkstoši jauno speciālistu. Dažās studiju programmās izlaidumi notiek arī ziemā, rudens semestra noslēgumā. Tad apliecinājumus par sekmīgu studiju programmas absolvēšanu saņem vairāki simti Universitātes studentu. Fakultāšu izlaidumu grafiku publicē katru gadu pavasarī.