Ekskursijas LU Akadēmiskajā centrā

Aicinām jau tagad iepazīt vienu no modernākajiem studiju un pētniecības centriem Ziemeļeiropā, kas top Rīgā, Torņakalnā – Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskais centrs.

LU Akadēmiskais centrs veidojas, un tā ir Universitātes nākotnes telpa. Akadēmiskajā centrā studiju un pētniecības darbs norit jau divās ēkās – Dabas mājā un Zinātņu mājā. 2023. gada nogalē sagaidīsim Rakstu mājas aklāšanu, kur koncentrēsies gandrīz visas sociālo un humanitāro studiju virzienu pārstāvošās fakultātes. Un turpmāk jau secīgi Torņakalna 4,5 hektāru plašajā teritorijā taps Tehnoloģiju māja, Sporta māja, Veselības māja, kā arī Studentu un viesu māja.

Moderna arhitektūra, mūsdienīgi aprīkotas auditorijas, laboratorijas, kas ir unikālas ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas mērogā un dod iespēju zinātniekiem veikt pasaules līmeņa pētījumus, atvērta tipa bibliotēka, plaša atpūtas zona un boksi, lai netraucēti varētu mācīties, kā arī ātrijs, kas sniedz papildu plašuma izjūtu – to visu, arī studentus un pētniekus redzēsiet darbībā, un ceram, ka tas iedvesmos arī jūs studijām un jauniem mērķiem.

Piesakies ekskursijās un uzzini, kā Latvijas Universitāte veido izcilu studiju un pētniecības centru! Nāc, paviesojies nākotnē jau tagad!

Dabas māja, Jelgavas ielā 1, Torņakalnā, Rīgā

2015. gadā Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā durvis vēra pirmā ēka – Dabas māja, kur uz studijām dodas četru fakultāšu studenti – Bioloģijas fakultātes, Ķīmijas fakultātes, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas studenti. Savukārt zinātniskā darbība un pētniecība notiek divos institūtos – Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūtā un Ķīmiskās fizikas institūtā.

Zinātņu māja, Jelgavas ielā 3, Torņakalnā, Rīgā

Zinātņu māja, kas ir Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra otrā ēka, tika atklāta  2019. gadā. Tajā dabas un dzīvības zinātnes pārstāv Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte un Medicīnas fakultāte, kā arī seši zinātniskie institūti – Fizikas institūts, Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūts, Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūts, Atomfizikas un spektroskopijas institūts, Materiālu mehānikas institūts un Astronomijas institūts.

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai vienā reizē var pieteikt ekskursiju uz abām ēkām?

  • Piesakot ekskursiju, var izvēlēties apskatīt Dabas māju un/vai Zinātņu māju. Ja netiec uz abām ekskursijām, tad laipni aicinām izstaigāt arī otras LU Akadēmiskā centra ēkas telpas, kas ir pieejamas publiskajai apskatei.

Cik lielas grupas var pieteikt ekskursijām?

  • Vienā grupā var būt līdz 25-30 cilvēkiem.

No cikiem līdz cikiem notiek ekskursijas?

  • Ekskursijas notiek darba dienās no plkst. 9.00 līdz 16.00.

Ko var uzzināt ekskursijas laikā?

  • Var uzzināt, kuras fakultātes atrodas un kādi studiju virzieni ir apgūstami katrā no ēkām.
  • Var iepazīt studiju vidi – auditorijas, arī kādu no laboratorijām, bibliotēku ar plašo pakalpojumu klāstu.
  • Var iepazīties ar studentu pašpārvaldes darbību.
  • Ir iespēja baudīt skatu uz Rīgas panorāmu un apkārtni no Akadēmiskā centra ēku jumta.

Vai par ekskursijām LU Akadēmiskajā centrā ir jāmaksā?

  • Par LU organizētajām ekskursijām LU Akadēmiskajā centrā nav jāmaksā. Tās ir bezmaksas.

Cik gara ir ekskursija?

  • Ekskursijas garums par vienu no izvēlētajām Akadēmiskā centra mājām var ilgt līdz 40min.