Par studenta apliecību 

Studenta apliecība ir studējošā statusu apliecinošs dokuments. Šādai apliecībai jābūt katram studentam, visu studiju perioda garumā. 

Studenta apliecība nepieciešama, lai saņemtu pakalpojumus LU bibliotēkā, piekļūtu akadēmiskā centra koplietošanas datoriem, u.c.

Ar studenta apliecību iespējams saņemt atlaidi apmeklējumam LU Botāniskajā dārzā un citur.

Studenta apliecības pieteikšana un saņemšana 

Pirmreizēji izgatavotu apliecību students saņem fakultātē pie studiju programmas lietveža.

Studentu apliecības dublikāta izgatavošanu iespējams pieteikt studentu servisā, Raiņa bulvārī 19, 125. kabinetā, vai pasūtīt attālināti, rakstot uz e-pastu studentu.serviss@lu.lv. Vēstulē jānorāda personas kods, un jābūt pievienotai fotogrāfijai priekš apliecības - sejas portretam uz gaiša, vienkrāsaina fona.  

Apliecības dublikātu, bez jauna foto uzņemšanas, ir iespējams pieteikt un apmaksāt arī Studentu servisā Jelgavas ielā 3, 217. kabinetā.  

Studenta apliecības dublikāts tiek izgatavots 1 nedēļas laikā

Kā pagarināt studenta apliecību? 

Studenta apliecība tiek izgatavota ar derīguma termiņu līdz nākamā semestra otrā mēneša pirmajam datumam (01.03. vai 01.10.) Tuvojoties apliecības derīguma termiņa beigām, studenta apliecība tiek pagarināta ar īpašu uzlīmi. Uzlīmes var saņemt savā fakultātē pie studiju programmas lietveža.  

Studiju programmu lietvežu kontakti:  

Ko darīt studenta datu maiņas vai apliecības nozaudēšanas gadījumā?  

Studentu apliecības dublikāts  1 gab.  10.00 EUR 
Studentu apliecības dublikāts dokumentu nozagšanas gadījumā (uzrādot (apstiprinātu dokumenu no policijas par zādzības faktu)  1 gab.  5.00 EUR 
Studentu apliecības izsniegšana personas datu maiņas gadījumā*  1 gab.  5.00 EUR 

*Personas datu maiņas (Mainījies vārds, uzvārds, personas kods) gadījumā studentam no sava LUIS sistēmā reģistrētā e-pasta ir jānosūta personu apliecinoša dokumenta kopija uz studentu.serviss@lu.lv ar lūgumu mainīt datus LUIS sistēmā, kā arī jāpiesakās jaunai studenta apliecībai. 

Studentu servisa maksas pakalpojumu cenrādis

Studentu servisa darba laiki: 

Raiņa bulvārī 19, 125.kabinetā un foajē 

Jelgavas ielā 3, 217.kabinetā 

P. - Pk. 8.30 – 17.00  P. – Ct. 8.45 – 16.45 
S., Sv. Brīvs  S., Sv. Brīvs 

E-pasts: Studentu.serviss@lu.lv 

Tālrunis: 67034777