Šeit vienkopus pieejama visa informācija par Latvijas universitātes (LU) sniegto atbalstu Ukrainai. Informācija tiek periodiski atjaunota.

Atbalsts studējošajiem:

 • Studiju turpināšana LU studiju programmās Ukrainas bēgļiem
  Lai risinātu jautājumus saistībā ar studiju uzsākšanu jauniem studentiem no Ukrainas, ieskaitot tos studentus, kas bijuši spiesti pamest esošās studijas Ukrainā un vēlas tās turpināt LU, lūdzu, sazināties ar Studiju servisu departamentu (studentu.serviss@lu.lv) vai zvanīt pa tālruni +371 67034777.
  Ukraiņu studentiem un pētniekiem tiks dota iespēja turpināt savas studijas vai pētniecību Latvijā, ar papildu iespēju saņemt valsts stipendiju un apmaksātas prakses vietas. Vairāk informācijas: https://www.viaa.gov.lv/en/ukraine-latvia
  Pieteikumus valsts atbalsta mehānismiem Ukrainas civiliedzīvotājiem jāiesniedz Latvijas augstākās izglītības un zinātnes iestādēs. Individuāli pieteikumi netiks pieņemti.
 • Visiem Ukrainas studentiem 2023./2024. gada pavasara studiju semestrī tiek piemērotas studiju maksas atlaides 100 % apmērā.

Atbalsts mācībspēkiem:

Psihologa konsultācijas LU studentiem un personālam:

 • LU psiholoģe Līga Valinka piedāvā bezmaksas konsultācijas
  Lai pieteiktos bezmaksas konsultācijām, lūgums rakstīt e-pastu uz psihologs-konsultants@lu.lv vai zvanīt pa tālr. (+371) 67034711
  Konsultācijas pieejamas gan klātienē (Raiņa bulvāris 19, 107. kab.), gan attālināti. Šobrīd prioritāte tiek nodrošināta Ukrainas pilsoņiem.
  Konsultāciju laiki:
  Pirmdiena: 9.00–16.00
  Otrdiena: 9.00–16.00
  Trešdiena: 9.00–16.00
  Papildus iespējams vienoties arī par konsultācijām ceturtdienās.
  Plašāka informācija pieejama: https://www.lu.lv/en/studies/student-life/psychological-counselling/
 • Diennakts palīdzība grūtās situācijās pieejama pa telefonu, zvanot Krīžu un konsultāciju centram “Skalbes” +371 116123, centrs darbojas 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā.

Dažāda veida atbalsts:

 • LU Juridiskās fakultātes Juridiskās prakses un palīdzības centrs sniedz bezmaksas juridisko palīdzību Ukrainas bēgļiem darba, dzīvokļu un ģimenes tiesību jautājumos mācību gada laikā no oktobra līdz maijam. Lūgums sazināties e-pastā: zile@lu.lv.

 • LU Studentu padome piedāvā iesaistīties dažādās sociālajās aktivitātēs un pievienoties LU ukraiņu studentu WhatsApp grupai
  Pasākumiem iespējams sekot līdzi sociālo tīklu kontos: https://www.instagram.com/ul_isc/ (Instagram) un https://www.facebook.com/studentscouncilul/ (Facebook).
  WhatsApp grupā var uzzināt par dažādiem darba piedāvājumiem Ukrainas studentiem un citiem svarīgiem jautājumiem ikdienā.
  Pievienojies LU ukraiņu kopienas WhatsApp grupai, sūtot savu tālruņa numuru uz lusp@lusp.lv
 • Koncertā “Par brīvu Ukrainu!” savākti ziedojumi, ko paredzēts tuvākajā laikā izlietot papildu atbalstam. LU fonda tīmekļvietnē joprojām iespējams noziedot Ukrainas atbalstam.
 • Paud savu viedokli par to, kāds papildu atbalsts būtu nepieciešams, sazinoties e-pastā: lusp@lusp.lv

Nodarbinātība LU iedzīvotājiem no Ukrainas

 • Par darba tiesisko attiecību nodibināšanu LU, lūgums sazināties ar Personālvadības departamenta attīstības speciālisti  Eviju Lauvu, e-pasts: evija.lauva@lu.lv, tālr. (+371) 67034803.

Jautājumu vai palīdzības nepieciešamības gadījumā lūgums sazināties ar: