Pielikums
APSTIPRINĀTS ar LU 10.05.2022. rīkojumu Nr. 1-4/277

Sīkdatņu noteikumi Latvijas Universitātē

Šim dokumentam grozījumu nav

Izdoti saskaņā ar Latvijas Universitātes Satversmes 5.10. punktu

I. Vispārējie noteikumi

1. Sīkdatņu noteikumi Latvijas Universitātē, turpmāk – LU, nosaka sīkdatņu izmantošanas kārtību LU tīmekļvietnē www.lu.lv, sīkdatņu lietošanas nolūkus, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu.

2. Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Chrome, Firefox, Edge, Safari u.c.) saglabā lietotāja galiekārtā (datorā, mobilajā tālrunī, planšetē) brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļvietni, lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus. Tādējādi ar sīkdatņu palīdzību tīmekļvietne iegūst spēju saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt viņu un atbilstoši reaģēt ar mērķi uzlabot vietnes lietošanas pieredzi. Lietotājs var atspējot vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, taču bez sīkdatnēm nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietņu funkcijas.

II. LU izmantotās sīkdatnes

3. Lai nodrošinātu pilnvērtīgu LU tīmekļvietnes lietošanu, LU izmanto šādas sīkdatnes – obligātās sīkdatnes, funkcionālās sīkdatnes, analītiskās sīkdatnes un mērķa (reklāmas) sīkdatnes (skatīt sīkdatņu sarakstu).

4. Obligātās sīkdatnes – nepieciešamas, lai lietotājs varētu brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļvietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, piemēram, nodrošinot tādas pamatfunkcijas kā lapas navigācija, valodas izvēle, autorizācija un teksta lauku aizpildīšana. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju. Bez šīm sīkdatnēm tīmekļvietne nedarbosies vai nevarēs pilnvērtīgi darboties, piemēram, sniegt lietotājam nepieciešamo informāciju vai pieslēgšanos ierobežotas pieejamības sistēmām. Šīs sīkdatnes nevar atspējot.

5. Funkcionālās sīkdatnes – ļauj vietnei atcerēties lietotāja izvēlētos uzstādījumus un veiktās izvēles, lai lietotājs varētu ērtāk lietot vietni, piemēram, atcerēties lietotājvārdu. Šīs sīkdatnes glabājas lietotāja iekārtā pastāvīgi.

6. Analītiskās sīkdatnes – ļauj apkopot informāciju par to, kā lietotājs lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru lietotājs izvēlas, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas interesē vietnes lietotājus, un varētu uzlabot vietnes funkcionalitāti, padarīt to ērtāk lietojamu. Analītiskās sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti. Atsevišķos gadījumos dažas no analītiskajām sīkdatnēm vietnes īpašnieka vietā saskaņā ar tā norādījumiem un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem pārvalda trešās personas. Šīs sīkdatnes sniedz informāciju apkopotā veidā. Trešo pušu sīkdatnes var tikt izvietotas apmeklētāja ierīcē līdz pat vairākiem gadiem.

7. Mērķa (reklāmas) sīkdatnes – sauc arī par mārketinga un mērķauditorijas sīkdatnēm. Šīs sīkdatnes tīmekļvietnē izvietotas sadarbībā ar LU mārketinga, reklāmas un mērķauditoriju pakalpojumu sniedzējiem. LU var izmantot sīkdatnes un līdzīgas tehnoloģijas no mārketinga partneriem, trešo personu vietnēm un sociālo mediju platformām. Šīs tehnoloģijas palīdz LU mērīt mārketinga un informatīvo kampaņu efektivitāti un saprast, kā apmeklētāji no LU reklāmas nonāk LU vietnēs. LU izmanto šīs tehnoloģijas, lai apkopotu statistikas datus par apmeklētājiem, kuri mijiedarbojas ar LU vietnēm, un citu LU tiešsaistes saturu, lai mērītu LU reklāmu efektivitāti un sniegtu apmeklētājiem piemērotāku informāciju. Ja apmeklētājs neļauj šo sīkdatņu izmantošanu, viņam tiks rādīta mazāk pielāgota reklāma. Šīs sīkdatnes tiek izvietotas apmeklētāja ierīcē uz vairākiem mēnešiem.

 III. LU sīkdatņu izmantošanas nolūki

8. LU izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietotāju LU tīmekļvietnes lietošanas pieredzi, tajā skaitā:

8.1. nodrošinātu tīmekļvietnes funkcionalitāti;

8.2. pielāgotu tīmekļvietnes funkcionalitāti lietotāja lietošanas paradumiem, tai skaitā valodai, meklēšanas pieprasījumiem, iepriekš apskatītajam saturam u.tml.;

8.3. iegūtu statistikas datus par vietnes apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, vietnē pavadīto laiku u.c.;

8.4. lietotāju autentifikācija;

8.5. izmērītu mārketinga un informatīvo kampaņu efektivitāti;

8.6. sniegtu apmeklētājiem piemērotāko informāciju.

IV. Sīkdatņu glabāšanas ilgums

9. Ja nav noteikts citādi, sīkdatnes tiek glabātas, kamēr tiek izpildīta darbība, kādam nolūkam tās vāktas, un pēc tam tās tiek dzēstas.

V. Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana

10. Apmeklējot LU tīmekļvietni, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes.

11. LU tīmekļvietnes publicē informāciju par lietotajām sīkdatnēm. Neobligāto sīkdatņu lietošanai ir nepieciešams lietotāja apstiprinājums (piekrišana). Lietotājam tīmekļvietnē tiek dota iespēja izvēlēties – piekrist vai nepiekrist neobligāto sīkdatņu lietošanai, kā arī iepazīties ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem un gadījumiem, kad to informācija tiek nodota trešajai personai. Attiecīgi sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir lietotāja piekrišana.

12. Ikvienas tīmekļa pārlūkprogrammas drošības iestatījumos iespējama sīkdatņu ierobežošana un dzēšana. Tomēr jāņem vērā, ka nevar atteikties no obligāto un funkcionālo sīkdatņu lietošanas, jo bez tām tīmekļvietnes pilnvērtīgas lietošanas nodrošināšana nav iespējama. Lai uzzinātu vairāk par sīkdatņu pārvaldīšanu, apmeklējiet www.allaboutcookies.org/manage-cookies.

13. LU tīmekļvietnēs var būt saites arī uz citu organizāciju tīmekļvietnēm. LU nav atbildīga par citu tīmekļvietņu saturu vai to privātuma regulējumu. Tādējādi, ja apmeklējat citas vietnes, informācija par tajās izmantoto sīkdatņu un privātuma politiku jāpieprasa konkrētās tīmekļvietnes īpašniekiem.

14. Ja lietotājiem ir radušies jautājumi par sīkdatņu izmantošanu, lietotājiem ir iespējams sazināties ar LU Informācijas tehnoloģiju departamentu, reģistrējot uzdevumu IT servisā, vai rakstot LU personas datu speciālistiem uz e-pastu datu.specialisti@lu.lv.

Sīkdatņu saraksts