Pirmdienas vakarā Valmierā jau 13.uzvaru tikpat Studentu Basketbola līgas (SBL) spēlēs izcīnīja Latvijas Universitātes (LU) basketbolisti, pārspējot mājinieci Vidzemes Augstskolu ar 80-63. Līdz ar šo panākumu tika noņemti jebkādi jautājumi par regulārās sezonas uzvarētāju, tiesa, cita intriga tomēr vēl saglabājas – vai regulārā sezona tiks noslēgta bez neviena zaudējuma?

Uz spēli Valmierā komanda devās vienā no optimālākajiem sastāviem. No regulāriem un allaž rezultatīviem spēlētājiem mājās bija palikuši Klāvs Strazdiņš, Armands Ginters un Jānis Eiduks, savukārt pēc slimošanas atkal laukumā devās Dmitrijs Brizgalovs, kā arī aizvien aktīvāk spēļu ritmu atgūst Roberts Jaunozols. Visgrūtāk LU klājās spēles 1.ceturtdaļā, pēc kuras mājinieki devās pārtraukumā ar +6 (19-25), taču jau sekojošo desmit minūšu laikā deficīts tika izlīdzināts un vadība pārņemta (puslaikā 40-36). Arī spēles otrā daļa aizritēja galvenokārt ar LU pārsvaru, kas regulāri spēja izmantot paviršības pretinieku aizsardzībā un gūt vieglus punktus no spēles. Kopumā mačs tika aizvadīts bez ievērojamiem sasprindzinājumiem un noslēdzās ar pozitīvo 80-63 mūsējo labā. Latvijas Universitātes punktu bagāžu visievērojamāk pildīja Pēteris Rēķis un Edgars Lasenbergs, basketbolistiem gūstot attiecīgi 19 un 17 punktus. Tāpat jāizceļ arī citus Aldaris LBL spēlētājus Rihardu Zēbergu un Dmitriju Brizgalovu (13 un 9 punkti). Nākošo un regulārā turnīra pēdējo spēli LU aizvadīs 6.martā, viesos tiekoties ar LSPA 1.komandu. Mūsējiem no tabulas viedokļa šī spēle vairs neko neizšķirts, taču LSPA komanda turpina cīņu par iespējami augstāku vietu tabulā, saglabājot teorētiskas izredzes pat uz otru garantēto vietu turnīra pusfinālā. Pirmā jau ir rezervēta Latvijas Universitātes komandai, savukārt komandas no 3. līdz 6.vietai pirms tam vēl aizvadīs ceturtdaļfināla cīņas.