Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Debašu klubs organizē publiskās debates par Rīgas praidu
Raivis Ieviņš, LU Debašu klubs
22.05.2012

Latvijas Universitātes Debašu klubs organizē publiskās debates par tēmu „Rīgas dome aizliegs seksuālo minoritāšu gājienus”. Pasākums notiks trešdien, 23. maijā Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19 no pulksten 16.30 līdz 18.00. Debates varēs vērot arī tiešraidē internetā.

Apvienība „Mozaīka” jūnija sākumā Rīgā plāno praidu. Rīgas dome aicina gājienu nerīkot, lēmumu pamatojot ar to, ka „savas seksuālās orientācijas publiska demonstrēšana ir agresijas akts pret citiem”. Rīgas dome oficiālā dokumentā pauž bažas, ka Rīgu un Latviju tādēļ varētu piemeklēt Dieva sods līdzīgi kā Bībelē pieminētajā Sodomā.

Turpretī seksuālo minoritāšu apvienības „Mozaīka” pārstāvji pauž bažas par to, ka no Latvijas aizbrauc aizvien vairāk cilvēku, kuri šeit nejūtas vajadzīgi, pat baidās par savu drošību. Tie ir nodokļu maksātāji, kas valstij ir tik ļoti vajadzīgi.

Tā kā abu iesaistīto pušu viedokļos ir šie un citi argumenti, LU Debašu klubs ir aicinājis strīdā iesaistītās puses nākt klajā ar konkrētiem argumentiem un oponentu atspēkojumiem. Debatēs praida ideju aizstāvēs liberālis Juris Kaža, apvienības „Mozaīka” pārstāvji un Latvijas Universitātes Debašu kluba debatētāji. Savukārt viņu oponenti būs kardināls Jānis Pujats, Rīgas domes deputāts Jānis Šmits, Jānis Rožkalns un „NoPride” dibinātājs Igors Masļakovs.

Tiešraide: www.lu.lv/tiesraide/