Latvijas Universitātes 82. starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros 2024. gada 25. un 26. aprīlī norisināsies vēstures doktorantu sekcija "Vēstures izpēte – starp hobiju un zinātni".

Jautājums “kas ir vēsturnieks?” ir nopietni nodarbinājis ikvienu attiecīgās nozares studentu jau pirmajos studiju gados. Šķiet, mūsdienu pasaulē ikviens, kam nav slinkums, var rakstīt un publiskot informāciju par vēsturi. Tomēr kādas darba metodes atšķir profesionālu darbu no izklaides? Vai topošo vēstures doktoru darbs brīvdienās un pa vakariem ir pietiekams nozares profesionālai atjaunotnei? Vai vēstures doktorantu darbs nav tikai dārgs hobijs? Un kādi riski pastāv, atstājot vēstures pētniecību amatieru rokās? Šiem un citiem sasāpējušiem jautājumiem pievērsīsies topošie vēstures doktori sekcijā “Vēstures izpēte – starp hobiju un zinātni”. Sekciju rīko LU Vēstures un filozofijas fakultāte, sadarbības partneris – Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.

Konferences darba valodas: angļu (pirmā diena) un latviešu (otrā diena)

Konferences programma