Akadēmiskā vienība “Austrums” un Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte aicina apmeklēt otro profesora Konstantīna Čakstes demokrātijas priekšlasījumu. Šogad ar priekšlasījumu “Drošība un demokrātija. Latvijas izvēle laikmetu griežos” uzstāsies Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece Baiba Braže. Priekšlasījums notiks 2024. gada 18. martā plkst. 13.00 LU Mazajā aulā.

Prof. K. Čakstes demokrātijas priekšlasījumi tiek rīkoti, atzīmējot Nacionālās pretošanās kustības piemiņas dienu. Pirms 80 gadiem, 1944. gada 17. martā, tika noslēgta Latvijas Centrālās padomes (LCP) Memoranda parakstīšana. LCP Memorandu parakstīja 19 austrumieši, vēl vairāk nekā 40 austrumieši iesaistījās aktīvajā LCP darbībā.

Pirmais prof. K. Čakstes demokrātijas priekšlasījums notika 2023. gada 17. martā, kad ar priekšlasījumu “Demokrātijas spēks. Latvijas tautas nemainīga izvēle” uzstājās Eiropas Savienības Tiesas tiesnese prof. Ineta Ziemele.

Prof. I. Ziemeles priekšlasījums skatāms video ierakstā.