Latvijas Universitātes (LU) Muzejs 82. LU starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros rīko paneļdiskusiju, kas veltīta Latvijas Centrālās padomes (LCP) Memoranda 80. gadskārtai (2024. gada 17. marts) un tā priekšsēdētāja, Latvijas Universitātes prof. Konstantīna Čakstes piemiņas plāksnes LU Mazajā aulā atklāšanas 30. gadskārtai (2024. gada 27. septembris), lai atcerētos, pieminētu un izvērtētu LCP un tās priekšsēdētāja darbības priekšrocības un zaudējumus LU, uzsverot pilsoniskuma nozīmi LU saimei kā daļai no Latvijas sabiedrības, kad mūsdienu starptautiskā situācija ir saspringta sakarā ar Krievijas-Ukrainas karu un tā izrietošajām sekām.

Paneļdiskusiju vadīs LU Latvijas vēstures institūta vadošais pētnieks, Dr. hist. Uldis Neiburgs, kurš kopā ar LU Juridiskās fakultātes docentu Dr. iur. Jāni Plepu, LU Latvijas Vēstures institūta pētnieci Dr. hist. Kristīni Beķeri, LCP Piemiņas fonda Valdes locekli Mg. hist. Ievu Kvāli, LU Muzeja LU vēstures kolekciju krājuma glabātāju Mg. hist. Rūdolfu Rubeni un LU Juridiskās fakultātes tiesību zinātņu studentu Leonu Podbrezski diskutēs par LCP lomu LU vēsturē.

Tēmas, par kurām diskutēs paneļdiskusijā:

• LCP un tās nozīmi Latvijas valsts vēsturē;
  • LCP Memorands kā Latvijas valstiskuma akts;
  • LCP pretrunīgais vērtējumu trimdas latviešu sabiedrībā;
  • LCP priekšmeti LU Muzeja krājumā;
  • LCP Memoranda parakstītāji: LU mācībspēku piemērs;
  • LU prof. Konstantīna Čakstes piemiņas kopšana: LU Fonda piemērs.

Paneļdiskusija norisināsies latviešu valodā.

Reģistrēšanās dalībai konferencē dalībniekiem un klausītājiem LU konferences vietnē.