Lai stiprinātu Latvijas konkurētspēju kvantu tehnoloģiju jomā, Latvijas Universitāte (LU) kopā ar partneriem no Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU), LU Cietvielu fizikas institūta (LU CFI) un LU Matemātikas un informātikas institūta (LU MII) uzsāk vērienīga projekta “Kvantu tehnoloģiju iniciatīva” īstenošanu. Tas ļaus sagatavot augsta līmeņa speciālistus, attīstīt zināšanas un prasmes augsto tehnoloģiju jomā, īstenot augsta līmeņa pētniecību un veicināt augstākās izglītības, zinātnes un industrijas sinerģiju inovāciju virzienā.

Jau ziņots, kas Latvijas vadošie zinātnieki un mācībspēki no Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, LU Cietvielu fizikas institūta un LU Matemātikas un informātikas institūta apvienojuši spēkus, lai izveidotu Latvijas Kvantu iniciatīvu – apvienību, kas palīdzēs veiksmīgāk pārraudzīt un koordinēt ar kvantu tehnoloģijām saistītās aktivitātes Latvijā. Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansētais projekts “Kvantu tehnoloģiju iniciatīva”, ko realizēs apvienībā iesaistītie partneri, sniegs nozīmīgu ieguldījumu kvantu tehnoloģiju pētniecībā un izglītībā Latvijā un veicinās nākotnes darba tirgum noderīgu augsta līmeņa digitālo prasmju apguvi.

Lai iepazīstinātu ar projektā plānotajām aktivitātēm un plašāk izstāstītu par kvantu tehnoloģijām, visi interesenti ir aicināti piedalīties projekta atklāšanas pasākumā 7. martā, plkst. 14:00 Latvijas Universitātes Zinātņu mājā (Jelgavas ielā 3, Rīgā).

Plašāka informācija pieejama tīmekļa vietnē www.quantumlatvia.lu.lv.