30.–31. martā Rīgā, Latvijas Universitātē, notiks jauna Eiropas mēroga projekta atklāšana – Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta vadībā 36 mēnešu garumā notiks kuņģa vēža skrīninga attīstīšanai veltīts projekts "Ceļā uz kuņģa vēža skrīninga īstenošanu Eiropas Savienībā" jeb saīsinājumā – TOGAS.

30. martā plkst. 9.3010.30 ikviens interesents aicināts vērot un savos komunikācijas kanālos dalīties ar projekta aizsākšanas tikšanās atklāšanu Latvijas Universitātes tiešraižu kanālā Youtube:

Pasākuma norise – angļu valodā.

Projekta mērķis ir nodrošināt trūkstošo zināšanu bāzi piemērotas kuņģa vēža profilakses sistēmas Eiropas Savienībā izveidei un pilnveidošanai.

Projekta rezultāti palīdzēs ES valstu politikas veidotājiem iekļaut kuņģa vēža skrīningu savās veselības aprūpes prioritātēs, līdzsvarojot tā efektivitāti, turpmāko īstenojamību un procesu piemērošanu, ņemot vērā ar skrīninga ieviešanu saistītos blakusefektus.

Projekta aizsākšanas atklāšanā uzrunas teiks:

• projekta zinātniskais vadītājs, Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta direktors prof. Mārcis Leja;
  • Latvijas Universitātes prorektors Valdis Segliņš;
  • Valsts prezidenta kancelejas pārstāvis, Valsts prezidenta padomnieks viedajās tehnoloģijās Rolands Lappuķe;
  • Veselības ministrijas Valsts sekretāra p.i., valsts sekretāra vietniece digitalizācijas un pārmaiņu vadības jautājumos Aiga Balode;
  • Eiropas Komisijas politikas speciālists Domenico Fiorenza – par Eiropas Komisijas Vēža uzveikšanas plānu;
  • Eiropas Komisijas Vēža misijas padomes prezidents Walter Ricciardi.