Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
ERAB vizītes laikā LU Dabas mājā.
Foto: Toms Grīnbergs.
ERAB vizītes laikā LU Dabas mājā. Foto: Toms Grīnbergs.
ERAB vizītes laikā LU Dabas mājā.
Foto: Toms Grīnbergs. ERAB vizītes laikā LU Dabas mājā.
Foto: Toms Grīnbergs. ERAB vizītes laikā LU Dabas mājā.
Foto: Toms Grīnbergs.
AKTUĀLI! ERAB vizītes laikā spriež par iespējamo atbalstu LU Akadēmiskā centra turpmākai attīstībai
LU Komunikācijas un inovāciju departaments
12.09.2017

Otrdien, 12. septembrī, Latvijas Universitātē (LU) ieradās Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) pārstāvji: baņķieris Māris Tīliks un Baltijas valstu reģionālā biroja vadītājs Mati Hīrinens (Matti Hyyrynen). LU rektors iepazīstināja viesus ar LU Akadēmiskā centra attīstības programmas trešā posma projektu portfeli.

Akadēmiskā centra attīstības programmas trešā posma projektus paredzēts īstenot publiskās privātās partnerības ietvaros, katram no plānotajiem projektiem piesaistot investoru. Pašlaik noris darbs pie detalizētas projektu ideju izstrādes un piedāvājuma sagatavošanas potenciālajiem privātajiem partneriem.

Programmas trešajā realizācijas posmā plānots uzbūvēt Medicīnas un Dzīvības zinātņu  tehnoloģiju centru, Multimodālo Sporta kompleksu, dienesta viesnīcas 1000 studentiem un apartamentus vieslektoriem. Programmu paredzēts īstenot laika posmā līdz 2023. gadam.

ERAB lems par konceptuālu atbalstu LU Akadēmiskā centra attīstības programmas trešajam posmam, pozitīva lēmuma gadījumā piedāvājot tehnisko palīdzību un finansējumu  projektu dokumentācijas sagatavošanai, kā arī tālāku sadarbību to īstenošanā.

ERAB ir starptautiska finanšu institūcija, kas atbalsta projektus privātajā un publiskajā sektorā, veicina uzņēmējdarbības attīstību Centrālās Eiropas un Austrumeiropas valstīs. Tās galvenais mērķis ir veicināt pāreju uz tirgus ekonomiku, nodrošinot tiešās investīcijas infrastruktūrā, ražošanas un tirdzniecības uzņēmumos.