Festivāla dienas no Cēsīm raidīs Alma Mater FM jeb Radio Naba īpašajā – festivāla formātā. Alma Mater FM būs skatāmas (uz vietas) un klausāmas (Radio NABA ēterā) Zinātnes kafejnīcas cikla diskusijas ar plašu dalībnieku loku, kā arī videotiešraidēs portālā lsm.lv un LU Facebook un Radio NABA Youtube kontos.

9. jūnijā no plkst. 18.00 notiks diskusija “Skaņa ir ierocis: diskusija par mūziku un propagandu”, kuras laikā diskusijas dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem par to, kāda ir bijusi attieksme pret mūzikas ietekmi uz cilvēka dvēseli un miesu Eiropas kultūras tradīcijā, kā darinot mūziku, var ietekmēt cilvēka rīcību, un galu galā – kā darbojas mūzika, kā varas propagandas rīks.

Diskusiju vadīs radio NABA raidījumu vadītājs un LU Vēstures un filozofijas fakultātes zinātniskais asistents Rūdolfs R. Vītoliņš. Ar savām pārdomām dalīsies auto dizainers Gatis Ziema, filozofs un LU profesors Raivis Bičevskis, mūziķis, komponists Edgars Šubrovskis un vēsturnieks Kaspars Zellis.

Pēc diskusijas notiks komponista Gata Ziemas un multimediju mākslinieka Krista Feldmaņa muzikāli performatīvs priekšnesums.

LU mācībspēku dalība citās norisēs festivālā lampa

9. jūnijā

Plkst. 12.30 Diskusija "Es = Viņi".
Piedalās Ina Vīksniņa, LU P. Stradiņa medicīnas koledžas Sociālās labklājības virziena vadītāja, studiju programmu “Sociālā aprūpe” un “Sociālā rehabilitācija” vadītāja.

Plkst. 15.30 sarunu šovs ar pievienoto vērtību "Kā būt gudras un turīgas tautas daļai?", kuru vada radio Naba raidījuma “Zinātnes vārdā” vadītāja Ieva Siliņa.

Plkst. 16.15 diskusija "Vai bija iespējams pretoties, sadarbojoties ar totalitāru režīmu? Latviešu radošā inteliģence padomju okupācijas laikā".
Piedalās LU Latvijas Vēstures institūta pētniece Daina Bleiere un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece Madara Eversone.

Plkst. 17.00 saruna "Neredzamā pamattauta – lībieši".
Piedalās LU Vēstures institūta zinātniskais asistents Eduards Plankājs, LU Lībiešu institūta direktors un vadošais pētnieks Valts Ernštreits un institūta vadošā pētniece Gunta Kļava.

Plkst. 17.00 saruna "Finanšu krāpšanas psiholoģija", kurā piedalās LU asociētā profesore un vadošā pētniece Aivita Putniņa.

Plkst. 18.00 diskusija "Vērtības kā drošības izaicinājumi patērētāju kultūrā".
Piedalās filozofs, terorisma un ideoloģiju pētnieks, LU FSI vadošais pētnieks un Zinātniskās padomes loceklis Māris Kūlis.

Plkst. 18.30 "Rīgas meži" aicina: Savāc savu CO2! Ekosistēmu pakalpojumu nākotne Pierīgas mežos.
Piedalās LU ĢZZF vadošais pētnieks, zinātņu doktors, sociāli-ekoloģisko sistēmu analītiķis Ivo Vinogradovs.

Plkst. 18.30 Analoga saruna par nākotnes digitālo vērtību.
Piedalās LU Vēstures un filozofijas fakultātes lektore Mg.hist, PhD Cand. Ginta Ieva Bikše.