Studiju motivācijas attīstīšana

1. Katru dienu izmanto daļu laika, lai savlaicīgi izpildītu studiju uzdevumus. 2. Kad saņem norādījumus kāda darba veikšanai, tūliņ sāc pildīt kādu daļu no uzdotā. 3. Uzturi pastāvīgu darba tempu:
  • izvairies iesākto darbu pārtraukt vai/un pamest uz ilgāku laiku;
  • atgādini sev, ka katru dienu kaut nedaudz jāpiestrādā pie apjomīgākiem uzdevumiem.
4. Lielos uzdevumus sadali mazākās daļās:
  • izdari tā, lai mazās daļas ir paveicamas iepriekš paredzētajā laika sprīdī;
  • atzīmē savos plānos to, ka esi paveicis kādu uzdevuma daļu. Tas ļaus ieraudzīt progresu savā darbībā.
5. Katru reizi, kad esi pievērsies studēšanai, uzstādi sev minimālu mērķi un to sasniedz. 6. Maz ticams, ka piepūle iesākt būs vienīgā nepieciešamā piepūle:
  • katram jāatzīst tas, ka ir nepieciešams laiks, lai veicot uzdevumu apkopotu un uzrakstītu savas idejas un domas;
  • uzsākot uzdevuma pildīšanu, atsakies no domas, ka tev darbs jāpaveic perfekti – tas palīdzēs samazināt tavu iekšējo pretestību iesākt kādu darbu.
7. Pēc paveiktā darba iepriecini sevi ar kaut ko (kādu kārumu, tikšanos, pastaigu). 8. Ja netiec uz priekšu ar uzdevumu veikšanu, vērsies pie pasniedzēja, kursa biedriem, nekautrējies uzdot jautājumus, kā tev labāk tikt galā ar uzdevumiem. 9. Vienmēr studē tad, kad esi mundrs, nevis saguris. Izmanto studijām savu produktīvāko laiku. 10. Mācoties izmanto regulāras pauzes, lai darbs būtu produktīvāks. 11. Gādā, lai tavi studiju materiāli būtu sakārtoti, viegli pārskatāmi un tev pieejami. 12. Katru dienu izmanto nedaudz laika, lai sagatavotu „Kas man jāizdara” plānu nākamajai reizei.