Socioloģija - maģistra studiju programma

Programmas līmenis: akadēmiskā maģistra
Studiju valoda: latviešu
Studiju forma un ilgums: pilna laika studijas - 4 semestri
Apjoms kredītpunktos: 120 ECTS
Iegūstamais grāds vai kvalifikācija: Sociālo zinātņu maģistra grāds socioloģijā
Vietu skaits uzņemšanai 2025./26. ak. gadā: budžeta - 8, maksas - 20
Studiju maksa 2025./26. ak. gadā: 2800 EUR ES/EEZ/ Šveices Konfederācijas pilsoņiem, pastāvīgajiem iedzīvotājiem un viņu ģimenes locekļiem. 4700 EUR citu valstu pilsoņiem
Studiju īstenošanas vieta: Rīga, Latgale

Studijas socioloģijas maģistrantūrā padziļinātā līmenī sniedz nepieciešamās zināšanas par pētījumu procesu no A līdz Z. Studenti šeit iegūst prasmes un kompetences, minētās zināšanas pielietot praktiski, patstāvīgi rast risinājumus sarežģītiem jautājumiem un vadīt pētījumu procesu, kā arī pētnieku grupas darbu.
Programmas mērķis ir sagatavot augstas kvalifikācijas speciālistus patstāvīgai darbībai pētniecībā un pētnieku grupas darba vadībā, akadēmiskās karjeras turpināšanai doktora studijās, darbībai socioloģijai atbilstošās profesionālās darbības jomās – sociālajos un mārketinga pētījumos, sabiedrības pārvaldē, sociālās politikas analīzē un sociālā darba vadībā.

 

Studiju programmas direktors

Programmas absolventi sekmīgi strādā sabiedriskās domas un tirgus pētījumu uzņēmumos (piemēram, SKDS, TNS, Latvijas Fakti, Factum), ministrijās (piemēram, Labklājības, Kultūras, Izglītības), valsts un pašvaldību iestādēs (piemēram, Valsts probācijas dienestā), privātajā sektorā (piemēram, reklāmas industrijā, konsultāciju uzņēmumos, novērtējuma pētījumu veikšanā u.c.). Absolventi ar padziļinātu interesi par akadēmisku karjeru turpina studijas doktorantūrā Latvijā un citviet Eiropā, arī ASV.

Vispārīgie nosacījumi 

Iepriekšējā izglītība:

Iepriekšējās izglītības 1. variants: pirmā cikla augstākā izglītība**, vai tai pielīdzināma augstākā izglītība socioloģijā un kultūras studijās; konkursa vērtējuma aprēķināšanas formula: vidējā svērtā atzīme (60 x 10 = 600) + noslēguma pārbaudījumu kopējā (vai vidējā) atzīme (40 x 10 = 400);

Iepriekšējās izglītības 2. variants:  pirmā cikla augstākā izglītība vai otrā cikla augstākā izglītība**, vai tām pielīdzināma augstākā izglītība sociālajās zinātnēs, humanitārajās zinātnēs un mākslā; konkursa vērtējuma aprēķināšanas formula: iestājpārbaudījums (1 x 1000 = 1000), minimālais punktu skaits iestājpārbaudījumā uzņemšanai – 500;

Iepriekšējās izglītības 3. variants: pirmā cikla augstākā izglītība vai otrā cikla augstākā izglītība**, vai tām pielīdzināma augstākā izglītība citās izglītības tematiskajās grupās un darba pieredze (vismaz 1 gads) sociāli ekonomisko, politisko procesu, veselības aprūpes, tehnoloģiju, kultūras, valodas, folkloras un citās ar cilvēka izpēti saistītās  jomās; konkursa vērtējuma aprēķināšanas formula: iestājpārbaudījums (1 x 1000 = 1000), minimālais punktu skaits iestājpārbaudījumā uzņemšanai – 500.

Iestājpārbaudījums - pārrunas par studiju mērķi, zinātniskajām interesēm, specializāciju un zinātniskā darba virziena izvēli (iespējamo maģistra darba tēmu), pamatojot to ar teoriju un metodēm.

Tiesības pretendēt uz ārpuskonkursa reģistrāciju: 2024./2025. akadēmiskā gada LU bakalaura studiju programmas „Socioloģija” absolventiem, kuriem vidējā svērtā atzīme bakalaura studijās nav zemāka par 8 un bakalaura darba vērtējums nav zemāks par 9 (teicami)

Papildu nosacījums: dzīves gājuma apraksts (CV) profesionālās pieredzes apstiprinājumam

**bakalaura/maģistra grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Viena studiju cikla laikā studentiem ir iespēja ārvalstīs studijās vai praksē pavadīt līdz pat 12 mēnešiem. Šobrīd fakultātei ir vairāk nekā 320 Erasmus+ sadarbības līgumu ar universitātēm dažādas valstīs Eiropā un ārpus tās. Studējošie var doties apmaiņas studijās uz Austriju, Vāciju, Spāniju, Itāliju, Somiju, Zviedriju, Turciju, Portugāli, Slovākiju, Maltu u.c. Bez tam, studentiem ir iespēja piedalīties apmaiņas programmās divpusējo līgumu ietvaros, kas paredz to, ka studenti var studēt apmaiņā 53 pasaules valstīs - Japānā, Dienvidkorejā, Taivānā u.c. 

Papildus pieejamas arī īstermiņa mobilitātēs FORTHEM alianses ietvaros, kur studenti var jaunas zināšanas un prasmes gūt Vācijā, Polijā, Norvēģijā, Rumānijā, Itālijā, Francijā, Somijā un Spānijā.