Grāmatvedība un audits - maģistra studiju programma

Programmas līmenis: akadēmiskā maģistra
Studiju valoda: latviešu
Studiju forma un ilgums: pilna laika studijas - 4 semestri
Apjoms kredītpunktos: 120 ECTS
Iegūstamais grāds vai kvalifikācija: Sociālo zinātņu maģistra grāds grāmatvedībā un nodokļos
Vietu skaits uzņemšanai 2025./26. ak. gadā: budžeta - 2, maksas - 30
Studiju maksa 2025./26. ak. gadā: 2800 EUR ES/EEZ/ Šveices Konfederācijas pilsoņiem, pastāvīgajiem iedzīvotājiem un viņu ģimenes locekļiem. 3000 EUR citu valstu pilsoņiem
Studiju īstenošanas vieta: Rīga, centrs

Maģistra studiju programmas saturs aptver svarīgākās grāmatvedības un audita jomas, kuru apguve ir nepieciešama, lai sagatavotu darbam Latvijas un starptautiskajos uzņēmumos konkurētspējīgus speciālistus ar nepieciešamām akadēmiskām un augstākā līmeņa profesionālām kompetencēm grāmatvedībā un auditā.

Starptautiskie finanšu pārskatu standarti, starptautiskie revīzijas standarti, iekšējais audits, starptautiskie nodokļi, vadības grāmatvedība, mikroekonomikas analīze; izvēles kursi, četras prakses maģistra darbs u.c.

Studiju programmas saturs aptver svarīgākās grāmatvedības un audita jomas, kuru apgūšana ir nepieciešama, lai sagatavotu darbam Latvijas un starptautiskajos uzņēmumos konkurētspējīgus speciālistus ar nepieciešamām akadēmiskām un augstākā līmeņa profesionālām kompetencēm grāmatvedībā un auditā. Nozīmīgu vietu studiju programmā ieņem mācību prakses (gandrīz 30% no kopējā programmas apjoma), kas ir tieši saistītas un saturiski izriet no programmas nozares teorētiskajiem studiju kursiem. Prakses lakā studenti strādā nacionālajos un starptautiskajos uzņēmumos un organizācijās, kas bāzējās Latvijā. Prakses vietas studenti var brīvi izvēlēties paši, bet nepieciešamības gadījumā tās nodrošina Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācija saskaņā ar LU noslēgto sadarbības līgumu.

Programmā paredzēta ierobežotās izvēles kursu apguve 15 ECTS apjomā, šo kursu piedāvājumu katram akadēmiskajam gadam nosaka atsevišķi.

Pēc studiju beigšanas absolventi var strādāt uzņēmumos, auditorfirmās, uzņēmumos, kas sniedz grāmatvedības un revīzijas pakalpojumus, bankās, ministrijās, Valsts ieņēmumu dienestā, muitā un citās iestādēs par finanšu direktoriem, galvenajiem grāmatvežiem, nodokļu konsultantiem, revidentiem un auditoru asistentiem.

Vispārīgie nosacījumi

Iepriekšējā izglītība:

Iepriekšējās izglītības 1. variants: akadēmiskais vai profesionālais bakalaura grāds (vai tam pielīdzināma augstākā izglītība) ekonomikas un uzņēmējdarbības nozarē/ekonomikas vai vadībzinātņu nozarē ar kopējo studiju ilgumu ne mazāk kā 3 gadi jeb 120 KP/180 ECTS; konkursa vērtējuma aprēķināšanas formula: vidējā svērtā atzīme (60 x 10 = 600) + noslēguma pārbaudījumu kopējā (vai vidējā) atzīme (40 x 10 = 400);

Iepriekšējās izglītības 2. variants: bakalaura vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība citās sociālo zinātņu nozarēs vai radniecīgo zinātņu nozarēs: matemātikā, datorzinātnē, informācijas tehnoloģijās, fizikā vai inženierzinātnē ar kopējo studiju ilgumu ne mazāk kā 3 gadi jeb 120 KP/180 ECTS un divu gadu pieredze uzņēmējdarbības vai ekonomikas jomā; konkursa vērtējuma aprēķināšanas formula: iestājpārbaudījums (1 x 1000 = 1000), minimālais punktu skaits iestājpārbaudījumā uzņemšanai – 400;

Iepriekšējās izglītības 3. variants: maģistra grāds citās sociālo zinātņu nozarēs vai radniecīgo zinātņu nozarēs: matemātikā, datorzinātnē, informācijas tehnoloģijās, fizikā vai inženierzinātnē un divu gadu pieredze uzņēmējdarbības vai ekonomikas jomā; konkursa vērtējuma aprēķināšanas formula: iestājpārbaudījums (1 x 1000 = 1000), minimālais punktu skaits iestājpārbaudījumā uzņemšanai – 400;

Rakstveida iestājpārbaudījums par ekonomikas, grāmatvedības un audita jautājumiem.

Papildu nosacījums: dzīves gājuma apraksts (CV)

Viena studiju cikla laikā studentiem ir iespēja ārvalstīs studijās vai praksē pavadīt līdz pat 12 mēnešiem. Šobrīd fakultātei ir vairāk nekā 320 Erasmus+ sadarbības līgumu ar universitātēm dažādas valstīs Eiropā un ārpus tās. Studējošie var doties apmaiņas studijās uz Austriju, Vāciju, Spāniju, Itāliju, Somiju, Zviedriju, Turciju, Portugāli, Slovākiju, Maltu u.c. Bez tam, studentiem ir iespēja piedalīties apmaiņas programmās divpusējo līgumu ietvaros, kas paredz to, ka studenti var studēt apmaiņā 53 pasaules valstīs - Japānā, Dienvidkorejā, Taivānā u.c. 

Papildus pieejamas arī īstermiņa mobilitātēs FORTHEM alianses ietvaros, kur studenti var jaunas zināšanas un prasmes gūt Vācijā, Polijā, Norvēģijā, Rumānijā, Itālijā, Francijā, Somijā un Spānijā.

Papildu informācija un studiju plāns

Nodarbības notiek sestdienās klātienē laikā no plkst. 8.30 līdz 20.05 un divu darba dienu vakaros attālināti Microsoft Teams vidē no plkst. 18.15 līdz 21.30.