
ESZF Diasporas un migrācijas pētījumu centrs (LU DMPC) tenūrprofesores Intas Mieriņas vadībā 2025. gadā uzsāk īstenot Eiropas Pētniecības padomes (ERC) granta projektu “Imigrantu uzņemšana Centrālajā un Austrumeiropā: mācības no Krievijas iebrukuma Ukrainā”, kurā starptautiska un starpdisciplināra komanda pēta un analizē iemeslus un apstākļus, kas ietekmē iedzīvotāju attieksmes pret iebraucējiem.
Šis starptautiski salīdzinošais pētījums koncentrējas uz vairākām “gadījumu analīzes” valstīm: Latviju, Poliju, Ungāriju un Itāliju, un pielieto plašu inovatīvu metožu klāstu, lai gūtu detalizētas atbildes gan attiecībā uz dažādu migrantu raksturojumu, gan uzņemošās sabiedrības specifikas ietekmi. Vairāk informācijas par projektu pieejama portālā cordis.europa.eu.
Doktorants(-e)/zinātniskais asistents (-e) darbam projektā tiek meklēts uz pusslodzi un uz noteiktu laiku – 4 gadi, ar iespēju veiksmīgas sadarbības gadījumā darba līgumu arī pagarināt. Izvēlētais kandidāts darbosies projektā, vienlaikus sagatavojot par ar projektu saistītu tēmu savu promocijas darbu LU doktorantūrā.
“Dalība projektā ir lieliska iespēja ambiciozam jaunajam zinātniekam vai zinātniecei dabiski apvienot darbu ar studijām doktorantūrā, turklāt papildus iespējams pretendēt arī uz citu doktorantiem pieejamo atbalstu un iesaistīties vēl citos projektos vai aktivitātēs. Iesaiste šajā projektā ļaus iegūt unikālu pieredzi, veidojot spēcīgu pamatu turpmākai zinātniskai karjerai,” norāda projekta vadītāja.
Darbs norisināsies starptautiskā spēcīgu pētnieku komandā, kas jaunajam speciālistam dos iespēju stiprināt gan metodoloģiskās prasmes, gan zinātnisko kompetenci, strādājot pie inovatīva un vērienīga starptautiska projekta. Projektā būs piekļuve unikāliem datiem, kas palīdzēs būvēt doktoranta starptautisko atpazīstamību un konkurētspēju. Doktorants varēs kļūt par līdzautoru publikācijām kopā ar pētījuma vadītāju un konsultatīvās padomes locekļiem, tiks piedāvāti kvalifikācijas celšanas kursi un apmācības, starptautiskās apmaiņas, elastīgs darba laiks, finansiāls atbalsts dalībai konferencēs un veselības apdrošināšana.
Doktorantam projektā tiks uzticēts pētniecības darbs saskaņā ar viņa profesionālo specializāciju un interesēm (piem., naratīvu analīze vai kvantitatīva tekstu analīze, izmantojot MI). Būs jāiesaistās pētījuma instrumentāriju (anketas, interviju vadlīniju u.c.) tulkošanā un testēšanā, sekundāro datu identificēšanā, apkopošanā un analīzē (relevantā literatūra, statistika, pētījumi u.c.), lauka darba veikšanā (FGD organizēšana, padziļinātās intervijas ar iesaistītajām pusēm, iedzīvotājiem), komunikācijas un diseminācijas aktivitātēs. Doktorantam būs iespēja līdzdarboties ievākto datu analīzē, iesaistīties projekta konferences un zinātnisko sanāksmju organizēšanā, piedalīties zinātnisko rakstu sagatavošanā un rezultātu prezentēšanā zinātniskās konferencēs.
Prof. I. Mieriņa un projekta grupa vēlas savā komandā redzēt doktorantu, kuram ir maģistra grāds sociālajās vai humanitārajās zinātnēs, laba metodoloģiskā sagatavotība (kvalitatīvajās un/vai kvantitatīvajās metodēs), pozitīva attieksme, vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas, augsta atbildības sajūta, prasme strādāt patstāvīgi un komandā, labas organizatoriskās prasmes, ambiciozitāte un mērķtiecība. Nepieciešamas teicamas angļu un latviešu valodas zināšanas.
Ņemot vērā projektā plānotās aktivitātes, īpaši priecāsimies redzēt pretendentus ar pieredzi kādā no sekojošām jomām: aptaujas eksperimentu veikšana un analīze, padziļinātas zināšanas par teksta analīzes metodēm un/vai lielajiem datiem, ukraiņu un/vai krievu valodas zināšanas un pieredze starptautisku pētījumu veikšanā. Šīs prasības nav obligātas, bet tiks uzskatītas par priekšrocību.
Atalgojums paredzēts 1300 EUR bruto mēnesī par 1/2 slodzi.
Uzņemšana doktorantūrā Latvijas Universitātē notiek no 18. līdz 29. augustam, aizpildot elektronisko pieteikumu LU tīmekļvietnē lu.lv vai iesniedzot dokumentus personīgi Kalpaka bulvārī 4, 218. telpā.