Studentu grupa priecājas par saņemtajiem diplomiem
Studenti - FORTHEM programmas dalībnieki. Foto: LU Institucionālās attīstības centrs

No 12. līdz 16. maijam Latvijas Universitāte (LU) uzņēma FORTHEM alianses studentus kolektīvās īstermiņa mobilitātes programmā "Sociālo kustību loma pilsētu dzīvnieku labturības veicināšanā". Piecu dienu programma pievērsās pilsētvides un dzīvnieku tiesību sarežģītajai mijiedarbībai, īpašu uzmanību veltot sociālo kustību lomai klaiņojošo dzīvnieku aizstāvībā.

Dalībnieki analizēja pilsētas ietekmi uz klaiņojošo dzīvnieku populāciju, kā arī cilvēku un dzīvnieku mijiedarbības īpatnības, iegūstot zināšanas lekcijās, diskusijās, praktiskajās nodarbībās un izbraukumos. Pasākumu koordinēja Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultātes docētājs Staņislavs Šeiko sadarbībā ar LU FORTHEM biroju. 

Programmas dalībniekiem tika organizēta iepazīšanās viktorīna par LU un Latviju, kā arī informatīva sesija par FORTHEM studentu programmu (Buddy Programme) LU FORTHEM biroja pārstāvju vadībā, lekcijas par tēmām “Dzīvnieks pilsētā”, “Sociālās kustības kā globālā taisnīguma balss”, “Dzīvnieku tiesību aizstāvība: kolektīvo ņaudu spēks”, “Pārmaiņu teorija un pierādījumos balstītās iniciatīvas izveide”, darbnīcas par pierādījumos balstītu sociālā taisnīguma iniciatīvu veidošanu un globālo un vietējo izaicinājumu analīzi pilsētu dzīvnieku labturībā – “Pārmaiņu teorija un pierādījumos balstītu iniciatīvu izstrāde” un “Globālie un vietējie izaicinājumi pilsētu dzīvnieku labturībā”, kā arī ideju ģenerēšana par iespējamiem sabiedriskiem projektiem. 

Programmas dalībnieki devās izbraukuma vizītēs uz dažādām institūcijām un NVO, piemēram, Kaķu palīdzības centra REMI patversmi, Latvijas Veterinārārstu biedrību, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti u.c. Lai ipazīstinātu viesus ar Latvijas un Rīgu, notika arī ekskursija Vecrīgā. 

Studenti programmu novērtēja ļoti atzinīgi, - tā bijusi aizraujoša un sabalansēta. “Kurss bija iedvesmojošs un sniedza daudz atziņu. Ļoti patika diskusijas un debates, jo tās izaicināja mūs domāt, nevis tikai klausīties. Projekta darbs un piedāvātais ietvars bija izglītojošs un noteikti noderēs gan skolā, gan darba dzīvē nākotnē. Tagad jūtos vairāk motivēta strādāt pie saviem akadēmiskajiem mērķiem, jo tēmas bija iedvesmojošas un raisīja pārdomas,” tā saka kāda dalībniece. Cits students atsauksmē raksta: “Man ļoti patika iepazīt attieksmi pret dzīvniekiem un dzīvnieku aizsardzības likumus Latvijā un citās studentu pārstāvētajās valstīs. Tas man bija acis atverošs piedzīvojums un tas paplašināja manu redzesloku. Ceru šīs zināšanas izmantot nākotnē dzīvnieku nozīmības veicināšanas projektos.”

Programmas mērķis ir veicināt starpdisciplināru dialogu un iedvesmot dalībniekus izstrādāt sabiedriski nozīmīgus risinājumus pilsētu dzīvnieku labturībai. Tas spilgti atspoguļo FORTHEM alianses sadarbības un kritiskās domāšanas garu, kā arī LU iesaisti sabiedrībā nozīmīgu jautājumu aktualizēšanā.

Dalīties

FORTHEM studentus aicina uz tiešsaistes semināru par mākslīgo intelektu
16.05.2025.

FORTHEM studentus aicina uz tiešsaistes semināru par mākslīgo intelektu

Hidrobioloģijas pasniedzēju docēšanas pieredzes stāsts Taizemē
16.05.2025.

Hidrobioloģijas pasniedzēju docēšanas pieredzes stāsts Taizemē

Latvijas Universitāte stiprina sadarbību FORTHEM alianses ietvaros – tikšanās Opolē, Polijā
06.05.2025.

Latvijas Universitāte stiprina sadarbību FORTHEM alianses ietvaros – tikšanās Opolē, Polijā