Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas departaments

Pilnveidojot studiju iespējas, Latvijas Universitātes (LU) Studiju inovāciju nodaļa (SIN) ir uzsākusi darbu pie papildu moduļa pieejas ieviešanas, kas daudzās vadošajās pasaules augstskolās pazīstama kā minor/major process. Šī pieeja dod iespēju bakalaura studiju programmu studentiem, līdztekus savai pamatprogrammai, apgūt starpdisciplināru citas nozares papildmoduli 15 KP apmērā. Tā studenti var paplašināt savu kompetenci atbilstoši viņu profesionālās izaugsmes mērķiem.

Pateicoties fakultāšu vadības un studiju programmu direktoru atsaucībai, šī jaunā pieeja 2025./2026. mācību gadā būs pieejama sešu bakalaura studiju programmu 5. semestra studentiem: Filozofija, Vēsture un arheoloģija, Latvistika, Ģeogrāfija, Fizika un Ģeoloģija. 

Šo programmu studentiem tika piedāvāta iespēja izvēlēties kādu no 18 piedāvātajiem papildmoduļiem, ko izstrādāja piecu LU fakultāšu un Banku augstskolas (BA) docētāji. Studentu pieprasītākās trīs papildprogrammasrudenī arī tiks īstenotas: Izglītības zinātņu un pedagoģijas fakultātes (IZPF) piedāvātie papildu moduļi “Mācību procesa dizains" un "Cilvēka uzvedības psiholoģija", kā arī un Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultātes (EZTF) piedāvātais papildu modulis “Valodu tehnoloģijas”. 

Šī starpdisciplinārā pieeja stiprinās studentu spēju risināt komplicētas daudznozaru problēmas, paplašinās inovāciju un radošuma robežas, attīstīs analītiskās kritiskās prasmes, pilnveidos sadarbības un komunikācijas prasmes, kā arī paaugstinās gatavību dinamiskam darba tirgum.

Apkopojot rezultātus par šo studiju programmu studentu veikto studiju moduļu izvēli, pašlaik turpinās darbs pie moduļu īstenošanas tālākas plānošanas (lekciju un nodarbību grafiku izstrādes, e-studiju vides sagatavošanas utt.), lai jau  2025./2026. akadēmiskā gada rudens semestrī šie starpdisciplinārie papildu moduļi tiktu īstenoti. 

Vienlaikus noris arī studentu aptauja par programmas/papildu moduļa (major/minor) pieejas ieviešanu, pašreizējo papildu moduļu piedāvājumu un studentu izvēļu motivāciju. Tāpat LU SIN turpina sadarbību ar citām universitātes augstskolas struktūrvienībām un fakultātēm, pilnveidojot šīs moduļu īstenošanas procesuālos jautājumus.

Nākamajos gados plānots dod iespēju izvēlēties starpdisciplināru studiju moduli vēl vairāk studiju programmu studentiem, kā arī paplašināt papildprogrammu izvēļu klāstu.

Šī pieeja LU absolventiem dos iespēju veidot noturīgāku karjeru ilgtermiņā, ļaus veidot līdzsvarotāku ekspertīzi, kā arī būs labs papildinājums personīgai izaugsmei.

Programmas / papildu moduļa (major/minor) ieviešana Latvijas Universitātē ir viena no aktivitātēm Atveseļošanas un noturības mehānisma atbalstītā projektā “Latvijas Universitātes iekšējā un ārējā konsolidācija” (Nr. 5.2.1.1.i.0/2/24/I/CFLA/007).

Dalīties