Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Populārzinātnisko lekciju cikls “Reformācijas 500. gadadienu atzīmējot: Reformācija un tās pēdas Latvijas vēsturē”
Inta Briede
31.10.2017

Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte, sākot no 25. oktobra, trešdienu vakaros aicina apmeklēt populārzinātnisko lekciju ciklu “Reformācijas 500. gadadienu atzīmējot: Reformācija un tās pēdas Latvijas vēsturē”.

1.novembrī Vēstures un filozofijas fakultātes organizēto populārzinātnisko lekciju ciklu “Reformācijas 500. gadadienu atzīmējot: Reformācija un tās pēdas Latvijas vēsturē” turpinās doktoranta Edgara Plētiena lekcija “Esošā turpinājums vai pārmaiņas: reliģiskā  situācija Livonijas pilsētās un laukos 16.gadsimtā”

E. Plētiens stāstīs par to, vai aicinājumi uz reformām baznīcā pāršalca lielākās Livonijas pilsētas. Ir iespējams diezgan sīki rekonstruēt notikuma gaitu Rīgā vai Rēvelē (Tallinā). Bet jo interesantāk ir saprast, vai ārpus šo pilsētu mūriem saucieni pēc reformām sasniedza dzirdīgas ausis. Vai arī pārējā Livonijas teritorijā ļaudis tomēr turpināja dzīvot pa vecam? Vai pārmaiņas, ko atnesa reformas, sasniedza arī mazās Livonijas apdzīvotās vietas? Ja jā, tad vai jaunā mācība tur nostiprinājās? Un kā reformas ietekmēja bagātu tirgotāju un mūķeni klosterī? Mēģināsim šos jautājumus apskatīt un par tiem domāt lekcijas laikā.

Lekcija notiks LU Vēstures un filozofijas fakultātē Aspazijas bulvārī 5, 510.auditorijā. Sākums plkst. 18.00. Ieeja brīva.

Aicināti visi interesenti!

Lekciju cikla programma: http://www.lu.lv/zinas/t/48819/

Ar šo lekciju ciklu tiek turpināta iepriekšējo gadu tradīcija, kad bija iespēja noklausīties ciklus “Vēstures mozaīka”, “Latvija gadsimtu gaitā: desmit vēsturiskas skices”, “Kultūras mantojums: saglabāšana, interpretācija, restaurācija”, “Reformācijas 500.gadadienu sagaidot: Baznīca un reliģiozitāte viduslaiku Livonijā pirms Reformācijas”. Šā gada priekšlasījumi aicina pievērst uzmanību Reformācijas 500. gadadienai, ko atzīmējam šogad.

Lekcijas populārā formā aplūko aktuālu pētniecisko problēmu loku,  atspoguļo jaunāko pētījumu rezultātus un pētnieku atziņas. Kopumā notiks astoņas lekcijas, kas raksturos Reformācijas norises un iespaidu uz Latvijas vēsturi turpmākajos gadsimtos, īpaši pievēršot uzmanību sabiedrības reliģiozitātes un konfesionālo atšķirību dažādajām izpausmēm, Reformācijas iesakņošanos sekmējošajiem un kavējošajiem faktoriem, protestantisma lomai latviešu tautas vēsturē, Evaņģēliski luteriskās baznīcas attīstībai. Aicinām visus interesentus! 

Lekcijas notiks katru trešdienu no 25. oktobra līdz 13. decembrim plkst. 18.00 LU Vēstures un filozofijas fakultātē Aspazijas bulvārī 5, 510. auditorijā. Katra lekcija ilgs pusotru stundu un pēc tās paredzēta diskusija.

Lekcijas būs skatāmas tiešraidē LU portālā.  Arī lekciju videoieraksti būs pieejami LU portālā, kā arī YouTube vietnē

PROGRAMMA