Viens no Latvijas Universitātes (LU) 104. gadadienai veltītiem pasākumiem ir publiskās debates “Godīgi par akadēmisko godīgumu”, kas notiks 27. septembrī. Debatēs spriedīs par akadēmiskā godīguma aktuālajiem jautājumiem, tās ievadīs asociētās profesores Signes Mežinskas pārskats par aktualitātēm akadēmiskā godīguma jomā.

Debatēs piedalīsies LU Akadēmiskās ētikas komisijas loceklis un LU Juridiskās fakultātes lektors Lauris Liepa, LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes docente Dr. phys. Tija Sīle, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības vadītāja Antra Boča, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Dr. paed. Nora Jansone-Ratinika, kā arī LU Studentu padomes priekšsēdētāja Eva Borska. Debates vadīs LU Medicīnas fakultātes asociētā profesore un LU Dzīvības un medicīnas zinātņu ētikas komitejas priekšsēdētāja Signe Mežinska.

Debatēs uzmanība tiks vērsta uz aktuālajiem izaicinājumiem akadēmiskā godīguma jomā, daudzveidīgajiem autorības jautājumiem, esošajiem un iespējamajiem risinājumiem akadēmiskā godīguma nodrošināšanā, kā arī uz nākotnes redzējumu šai jomā.

Pasākumu LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājas ātrijā trešdien, 27. septembrī, no plkst. 11.00 līdz plkst. 12.30 varēs apmeklēt klātienē un vērot tiešraidē LU internetvietnē www.lu.lv un sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv. Jautājumus, kas rodas par akadēmiskā godīguma tēmu, sagaidot pasākumu vai tā laikā, aicinām ierakstīt platformā "Padlet".

Ikviens ir aicināts dalīties ar pasākumos dzirdētajām atziņām un piedzīvoto sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #LU104.

Debates “Godīgi par akadēmisko godīgumu” ir viens no LU 104. jubilejas nedēļas pasākumiem. Pasākumu rīko LU Studiju attīstības un pārvaldības pilnveides programma.

Dalīties

Saistītais saturs

Ideju konferencē LU spriedīs par informācijpratības izaicinājumiem
22.09.2023.

Ideju konferencē LU spriedīs par informācijpratības izaicinājumiem

Par godu LU 104. gadadienai notiks svinīgā Senāta sēde
22.09.2023.

Par godu LU 104. gadadienai notiks svinīgā Senāta sēde

Latvijas Universitāte ar svētku programmu atzīmēs 104. gadadienu
11.09.2023.

Latvijas Universitāte ar svētku programmu atzīmēs 104. gadadienu