Trešdien, 27. septembrī, Latvijas Universitātē (LU) notiks ideju konference “Informācija, puspatiesība, meli – kas ir kas?”. Tas ir viens no LU 104. gadadienas jubilejas nedēļas pasākumiem.

Konference pulcēs nozaru ekspertus, iezīmējot aktuālos informācijpratības izaicinājumus pasaulē, tostarp medijpratības nozīmi sabiedrībā, informācijas lomu korporatīvajā pārvaldībā, mākslīgā intelekta lomu informācijas telpā un ar to saistītos drošības jautājumus. 

Konferenci atklās LU rektors profesors Indriķis Muižnieks un LU Padomes priekšsēdētājs profesors Ivars Kalviņš. Konferencē piedalīsies viens no mūsdienu pasaules vadošajiem intelektuāļiem, Ķīnas eksperts Rietumos, Ķīnas valdības padomnieks, ārsts, filozofs, investīciju baņķieris un starptautisko korporāciju konsultants Roberts Lorenss Kūns (Robert Lawrence Kuhn) ar priekšlasījumu “Kā ultimātā balstīti jautājumi apvieno cilvēci” (How Ultimats Questions Unifies Humanity). Kijivas Tarasa Ševčenko Nacionālās universitātes Žurnālistikas institūta pētniece ukraiņu žurnāliste Ksenija Koškina (Ksenia Koshkina) runās par tēmu “Dezinformācija kā viens no galvenajiem Kremļa ieročiem. Desmit ieteikumi, kā sevi pasargāt no tās”, savukārt LU Datorikas fakultātes asociētais profesors un Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas vadītājs Normunds Grūzītis uzstāsies ar priekšlasījumu “Izaicinājumi globālajā mediju monitoringā”. Mākslīgā intelekta programmas direktors Normandijas biznesa skolā profesors Agnis Stibe runās par tēmu “Cilvēce tehnoloģiju varā”, bet konferenci noslēgs biedrības “Datu skola” aktīvists un SIA “Scandic Fusion” datu zinātnieks Aivis Brutāns ar priekšlasījumu par tēmu “Kā ar datiem manipulēt sabiedrību?”.

Konferenci moderēs LU pārstāvis Reinis Rotkalis. To būs iespējams vērot tiešraidē no plkst. 14.00 līdz plkst. 16.00 LU portālā www.lu.lv un sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv.  

Pasākumu rīko LU Studiju attīstības un pārvaldības pilnveides programma. 

Dalīties

Saistītais saturs

Par godu LU 104. gadadienai notiks svinīgā Senāta sēde
25.09.2023.

Par godu LU 104. gadadienai notiks svinīgā Senāta sēde

Veselā miesā – vesels gars: notiks pasākums “Atver! LU”
22.09.2023.

Veselā miesā – vesels gars: notiks pasākums “Atver! LU”

Latvijas Universitātē notiks debates “Godīgi par akadēmisko godīgumu”
22.09.2023.

Latvijas Universitātē notiks debates “Godīgi par akadēmisko godīgumu”