Studiju festivāla “L-Universs” laikā Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Zinātņu mājā notika LU Skolu balvas pasniegšanas ceremonija. Apbalvojums tika piešķirts katra Latvijas reģiona skolai, kura iepriekšējā gadā devusi nozīmīgu ieguldījumu LU studentu saimes papildināšanā.

Šogad LU Skolu balvu saņem: Rīgā – Rīgas Kultūru vidusskola; Rīgas reģionā – Baldones vidusskola; Vidzemē – Madlienas vidusskola; Latgalē – Rugāju vidusskola; Kurzemē – Talsu Valsts ģimnāzija, Zemgalē – Bauskas 2. vidusskola. 45 citām Latvijas skolām par sekmīgu skolēnu sagatavošanu studijām Universitātē tiks pasniegti LU rektora profesora Indriķa Muižnieka pateicības raksti. LU Skolu balvas tradīcija iedibināta 2016. gadā.

“Šīsdienas skolēns ir rītdienas students. Un mūsu tagadējie studenti pēc laika var atgriezties savā skolā kā skolotāji. Lai kur mūs dzīves gaitas aizvestu, mēs vienmēr uzturēsim saikni ar savu skolu un augstskolu. Tāpēc mēs strādājam kopā un esam vienotas izglītības sistēmas pārstāvji. Mēs pateicamies Skolu balvu saņēmējiem par uzticību Latvijas Universitātei un esam gatavi stiprināt sadarbību visās studiju jomās,” notikuma nozīmību iezīmē LU prorektore humanitāro un sociālo zinātņu jomā profesore Ina Druviete.

Lai dotu iespēju skolu pārstāvjiem un skolēniem piedalīties svinīgajā balvu pasniegšanā, kā arī iesaistīties citās festivāla “L-Universs" aktivitātēs, skolām, kas saņēma Skolu balvu, LU nodrošināja transportu uz festivālu un atpakaļ. Visas skolas ieradās kuplā skaitā – gan skolēni, gan skolotāji, gan atbalstītāji.

Balvu pasniegšanas ceremoniju bagātināja īpaša erudīcijas spēle. Dalībai tajā skolas izvirzīja vienu skolēnu un vienu skolotāju, kas apliecināja savu erudīciju četrās zinātņu jomās, pierādot savu zināšanu asumu. Godpilno pirmo vietu ieguva Rīgas Kultūru vidusskola, otro vietu – Bauskas 2. vidusskola, savukārt trešo vietu – Talsu Valsts ģimnāzija. Visi dalībnieki saņēma balvas par dalību konkursā.

Ceremoniju ar vispārēju publikas atbalstu noslēdza Latvijā pazīstamā mūziķa RAUM koncerts.

 

Festivāls “L-Universs” ir LU alternatīva ierastajai izstādei “Skola”, kas katru gadu notiek Ķīpsalas izstāžu kompleksā. Tā mērķis ir topošajiem studentiem un viņu atbalstītājiem sniegt iespējami pilnīgu informāciju par patiesi daudzveidīgajām studiju un ārpusstudiju iespējām LU. 2024. gadā festivāls notiks 23. un 24. februārī no plkst. 9.00 līdz 18.00 LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā Rīgā, Jelgavas ielā 3. Festivāla programma ir pieejama LU portālā www.lu.lv un tā tiks pastāvīgi papildināta līdz pat festivāla sākumam. "L-Universs" apmeklējums un dalība visās aktivitātēs ir bez maksas un bez iepriekšējas reģistrācijas.

Dalīties

Saistītais saturs

43 Latvijas skolas saņēmušas LU atzinības rakstus
25.03.2024.

43 Latvijas skolas saņēmušas LU atzinības rakstus

Humanitārās zinātnes festivāla "L-Universs” programmā
13.02.2024.

Humanitārās zinātnes festivāla "L-Universs” programmā

LU Muzeja aktivitātes festivālā L-Universs
13.02.2024.

LU Muzeja aktivitātes festivālā L-Universs

Festivāla “L-Universs” piedāvājums sociālo zinātņu interesentiem
06.02.2024.

Festivāla “L-Universs” piedāvājums sociālo zinātņu interesentiem

Dabaszinātnes aizraus!
30.01.2024.

Dabaszinātnes aizraus!