Astronomiskais tornis un apmeklētāji
Astronomiskais tornis. Attēlam ir ilustratīva nozīme.© Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas departaments

Latvijas Universitātes Muzejs 14. maijā aicina uz Muzeju nakti – izbaudīt maija vakaru un doties piedzīvojumos ārpus muzeja telpām, satiekoties un baudot kultūru netradicionālā laikā un neformālā atmosfērā.

Zvaigžņu ķīķeris

Lūkojoties senā teleskopā uz Rīgas jumtiem, varēs izbaudīt to, kā pirms 100 gadiem strādāja Latvijas Universitātes astronomi, pēc zvaigznēm nosakot precīzo laiku mūsu valsts vajadzībām. Muzeja darbinieki nodrošinās iespēju fotografēties ar 20. gadsimta 20. gadu personāžiem, uzdot jautājumus astronomam, iegūt informatīvos bukletus, izpildīt krustvārdu mīklu par asteroīdiem un saņemt apbalvojumu par korektām atbildēm.

Pie LU galvenās ēkas ieejas, Raiņa bulvārī 19, Rīgā plkst. 19.00– 22.00.

 

Zemes dzīļu bagātības Rīgas ietērpam

Īsā pastaigā pa Rīgas centru varēs iepazīt Zemes dzīlēs radušos dažādo dabīgo akmens materiālu izmantošanu 20. un 21. gadsimtu Rīgas arhitektūras pieminekļu izveidē. LU Muzeja ģeoloģijas speciālisti rādīs Rīgas arhitektu un pilsētvides veidotāju J.D. Felsko, R. Šmēlinga, A. Folca un mūsdienu arhitektu radītās ēkas, stāstīs par būvniecībā un apdarē, pieminekļos izmantotajiem akmens materiāliem, kas sastopami Latvijā un daudzviet pasaulē.

Dalībnieku grupas pulcējas Rīgā, Kronvalda bulvārī 4 pie ēkas ieejas un dodas piedzīvojumā plkst. 19.00, 20.00, 21.00.

 

Atmostas Latvija!

1991. gada janvāris ir zināms kā viens no vistrauksmainākajiem laika posmiem Latvijas valsts vēsturē, kad iedzīvotājiem bija jāaizstāv 1990. gada 4. maijā atjaunoto Latvijas Republiku. Atceroties nevardarbīgo pretošanos pirms 31 gada, LU Muzeja sagatavotā orientēšanās spēle aicinās apmeklēt vairākas Barikāžu laika piemiņas vietas Rīgas centrā, atceroties vai iepazīstot to dienu notikumus konkrētā vietā.

Dalībnieku grupas pulcējas Rīgā, Kronvalda bulvārī 4 pie ēkas ieejas un dodas orientēšanās spēlē plkst. 19.00, 20.00, 21.00.

Visi Muzeju nakts pasākumi 14. maijā ir bez maksas.

Dalīties

Saistītais saturs

LU Muzejs aicina piedalīties orientēšanās nodarbībā pa Barikāžu norises vietām Rīgā
03.05.2022.

LU Muzejs aicina piedalīties orientēšanās nodarbībā pa Barikāžu norises vietām Rīgā

Sēņu mulāža pēc atjaunošanas atgriežas LU Muzeja krājumā
11.04.2022.

Sēņu mulāža pēc atjaunošanas atgriežas LU Muzeja krājumā