Basketbola komandas “Latvijas Universitāte” basketbola sistēmas komandas veiksmīgi iesākušas pirmās sezonas mājas spēles. Sestdien, 13. oktobrī, Latvijas Basketbola līgas 2 “LU/BS Rīga” komanda savā laukumā uzveica Rīgas Tehniskās universitātes komandu ar rezultātu 84:71. Savukārt 14. oktobrī Latvijas Universitātes (LU) basketbola komanda aizvadīja pirmo jaunizveidotās apvienotās Latvijas-Igaunijas basketbola līgas sezonas mājas spēli, savā laukumā, Elektrum Olimpiskajā centrā, uzņemot “Parnu Sadam” vienību. Visu spēli atrodoties vadībā, studenti arī nervus plosošā galotnē spēja izcīnīt uzvaru ar rezultātu 75:70. Rezultatīvākais LU rindās bija Linards Jaunzems ar 22 punktiem.

Spēles rezultātu atklāja studenti, četrus punktus pēc kārtas gūstot komandas pieredzējušākajam spēlētājam Linardam Jaunzemam. Pēc Edvarda Mežuļa sekmīgā metiena, kas panāca jau 6:1, pērnavieši izmantoja pirmo minūtes pārtraukumu. Tam gan tūlītēja cerētā rezultāta nebija, jo sekoja vēl piecu punktu izrāviens Renāra Birkāna izpildījumā Latvijas Universitātei, rezultāta starpībai sasniedzot jau divciparu skaitli (11:1). Turpinājumā gan septiņi bezatbildes punkti pretējā laukumā galā (11:8), pirmo apspriedi liekot sasaukt arī LU. Pirmās ceturtdaļas izskaņa atkal sekmīgāka mājiniekiem, to noslēdzot ar rezultātu 18:11. Otrā ceturtdaļa tika sākta ar viesu precīzu tālmetienu (18:14). Igauņu komanda turpināja deldēt savu deficītu, drīz vien panākot vairs tikai -3 (21:18), taču sekoja LU basketbolistu 11:1 izrāviens (32:19) un otrais pretinieku minūtes pārtraukums šajā spēlē. Iniciatīva bija pārgājusi studentu rokās, kuri turpināja audzēt savu pārsvaru – četras minūtes līdz puslaika beigām tas bija sasniedzis jau +15 (36:21). Pretiniekiem piecus punktus ātri izdevās atgūt (36:26), kas piespieda Gunti Endzelu sasaukt savu komandu uz apspriedi. Spēles gaitu krasi mainīt tas nespēja, pērnaviešiem rezultāta ziņā vēl nedaudz vairāk pietuvojoties un puslaiku noslēdzot ar rezultātu 40:33. Arī trešā ceturkšņa rezultātu atklāja “Parnu Sadam”, gūstot četrus punktus pēc kārtas (40:37). Līdz pat ceturtdaļas vidum abām komandām ar precizitāti vairs nesekmējās, līdz spēles pavedienu savās rokās ņēma Renārs Birkāns, īsā laika sprīdī gūstot sešus punktus (46:40). Vienības turpināja apmainīties precīziem metieniem, LU saglabājot nelielu pārsvaru. Trešo ceturtdaļu noslēdza Kārlis Grigaļūns, nodrošinot 56:51 pēc nospēlētas pusstundas. Noslēdzošās ceturtdaļas gūto punktu statistikā pirmais atzīmējās Kārlis Žunda (58:51), vairākas minūtes esot arī vienīgais precīzais basketbolists. Tikai tuvojoties ceturkšņa vidum, bumbas atkal turpināja krist grozos, saglabājoties zināmam līdzsvaram abos laukuma galos. Pēc Edvarda Mežuļa trejača (65:57) Igaunijas komanda sasauca minūtes apspriedi un spēja piecus punktus atspēlēt (65:62), kas lika pārtraukumu izmantot nu jau LU. Sekoja četri ātri punkti Linarda Jaunzema kontā (69:62), tomēr tikpat rezultatīvi bija pretinieki, nonākot vairs tikai viena precīza metiena attālumā (69:67). Uzsākot spēles pēdējo minūti, bumbu grozā precīzi raidīja Renārs Birkāns, kam sekoja sekmīgs soda metiens pērnaviešiem (71:68). Pašā galotnē vēl divi punkti no soda metienu līnijas igauņiem (71:70) un 22 sekundes līdz pamatlaika beigām vēl viens minūtes pārtraukums LU. Nervus plosošā galotnē, tribīnēm stāvot kājās, Latvijas Universitāte spēja nosargāt uzvaru, esot pārāki ar rezultātu 75:70.      Rezultatīvākais Latvijas Universitātes komandā bija Linards Jaunzems ar 22 gūtiem punktiem, savukārt 18 punktus pievienoja Renārs Birkāns. Nākamo spēli LU aizvadīs 19. oktobrī izbraukumā, tiekoties ar “BC Valga-Valka” komandu, savukārt savā laukumā studenti atgriezīsies 31. oktobrī, kad uzņems “Jēkabpils/SMScredit.lv” vienību. BK Latvijas Universitāte – BC Parnu Sadam 75:70 (18:11,22:22,16:18,19:19)
LU: Jaunzems 22+9AB, Birkāns 18, Mežulis 11, Feikners 8, Žunda 5+7AB, Šnipke 4, Pinne 3, Dambenieks 2, Grigaļūns 2, Lēmanis, Putāns.

Saistītais saturs

LU Florbola nakts turnīrā uzvar komanda “Tīri uz izbrīnu”
22.10.2018.

LU/BS Rīga izcīna otro uzvaru, BK LU nenosargā iegūto pārsvaru un cieš zaudējumu Valgā