Inovatīvo izstrādņu aprobācija un pilnveidošana

Dr. Gunārs Silabriedis

3. Datorizēts aparatūras platformas modelis.

4. Zemei tuvo kosmisko objektu optisko novērojumu stacija.

Inovatīvo izstrādņu aprobācija un pilnveidošana

Dr. Gunārs Silabriedis Projekta ietvaros veikta satelītu lāzera tālmēra uzstādīšana tā pastāvīgā novietojumā( uz ēkas Lielvārdes ielā 24. jumta). Veikta sistēmu regulēšana, pozicionālie novērojumi, iekārtas ekspluatācijas parametru novērtēšana, lai varētu uzsākt regulārus novērojumus, iesniedzot datus ILRS apstrādes centram, ar perspektīvu instrumentu sertificēt darbam ILRS tīklā un GGOS programmā (“ Global Geodetic Observation System” ). Turpmākie tā pielietojumi var būt saistīti ar ESA SSA (Space Situation Awareness) programmu. Tika turpināta visas Latvijas ģeoīda modeļa izejas datu vākšanu un analīze, GNSS patstāvīgo staciju tīkla novērojumu analīze. Veikti vairāki desmiti novērojumu seansu ar digitālo zenīta teleskopu gan stacionāros apstākļos tā darbības stabilitātes novērtēšanai, gan lauka apstākļos, lai izstrādātu novērošanas procesa metodiku un optimizētu iekārtas konstrukcijas elementus lauka mērījumu specifikai. Iegūtie rezultāti ir apstrādāti, tie atbilst plānotajai precizitātei un parametriem un instruments turpmāk var tikt pielietots plašiem lauka mērījumiem. Veikti 6 novērojumu seansi lauka apstākļos. Apkopoti pētījumu rezultāti 2 oriģinālu zinātnisko rakstu sagatavošanai un iesniegšanai publicēšanai Web of Science, SCOPUS vai ERIH (A vai B) datubāzēs iekļautos žurnālos vai konferenču rakstu krājumos. Iznākušas 5 publikācijas: 1. Balodis, J., Silabriedis, G., Haritonova, D., Morozova, K., Zarins, A. and Rubans, A., 2016. Recent research activities at the Institute of Geodesy and Geoinformatics. Proc. of ESA Living Planet Symposium, ESA SP-740: 5 pages. 2. D.Haritonova (2016). Sea level variations at the Latvian coastal hydrologic stations. Geodesy and Cartography , 42:2, 31-38. (indeksēts SCOPUS) 3. A.Zariņš, D.Haritonova, A.Rubans, G.Silabriedis, Zvirgzds (2016). Field tests of astrometric subsystem. Geodesy and Cartography, 42:1, 1-6.  (indeksēts SCOPUS) 4. J.Balodis, K.Morozova, G.Silabriedis, R.Jäger, S.Kälber, D.Haritonova, I.Janpaule, J.Kaminskis (2016). ). Case Study: One Centimeter Precision Regional Quasi-geoid. Volume 5: Issue 1, January 2016. International Journal of Engineering and Innovative Technology (IJEIT) ISSN 2277-3754. P.66-75. http://www.ijesit.com/archive/26/volume-5issue-1-january-2016.html. (indeksēts WEB of Science) 5. J.Balodis, K.Morozova, G.Silabriedis, M.Kalinka, K.Balodis, I.Mitrofanovs, I.Baltmane, I.Jumare (2016). Changing the national height system and geoid model in Latvia. Geodesy and Cartography, 42:1, 20-24, DOI: 10.3846/20296991.2016.1168009. http://dx.doi.org/10.3846/20296991.2016.1168009. (indeksēts SCOPUS)   Iesniegti 4 projektu pieteikumi Eiropas Savienības struktūrfondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" - 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" īstenošanai: 1. Augstas precizitātes gravitācijas lauka modeļa izstrāde Latvijai, ietverot tās jūras teritoriju. 2. Ūdenstilpju ģeotelpisko datu vizualizācijas un modelēšanas inovatīvas tehnoloģijas izstrāde. 3. Datorizēts aparatūras platformas modelis. 4. Zemei tuvo kosmisko objektu optisko novērojumu stacija.