Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto no telpu orientēšanās sacensībām Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā Torņakalnā.
Foto no telpu orientēšanās sacensībām Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā Torņakalnā.
Foto no telpu orientēšanās sacensībām Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā Torņakalnā. Foto no telpu orientēšanās sacensībām LU galvenajā ēkā Raiņa bulvārī 19.
SPORTS Iespēja izmēģināt orientēšanās prasmes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes ēkā
Aija Pakalna, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
24.11.2017

3. decembrī Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē (PPMF) notiks telpu orientēšanās sacensības. Sacensībās katram dalībniekam būs jāorientējas kartē, meklējot ēkā paslēptus kontrolpunktus. Uzvarēs tas, kurš pareizā secībā visos kontrolpunktos reģistrēsies visātrāk.

“Pirmoreiz telpu orientēšanās sacensības LU notika 2013. gadā. Toreiz sacensībās piedalījās aptuveni 50 šī sporta veida entuziasti. Šo četru gadu laikā LU ir kļuvusi par vienu no galvenajiem telpu orientēšanās atbalstītājiem un pērn savās telpās uzņēma vairāk nekā 300 šī sporta veida cienītājus,” stāsta sacensību organizators, LU absolvents Ritvars Karpikovs.

Līdz šim skrējēji iepazinuši jau piecas LU ēkas - LU Akadēmiskā centra Dabas māju Torņakalnā, kādreizējo LU Bioloģijas fakultātes ēku Kronvalda bulvārī, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes ēku Aspazijas bulvārī, LU galveno ēku Raiņa bulvārī un LU Materiālu mehānikas institūtu. Telpu iepazīšana turpinās. "Telpu orientēšanās ir lieliska iespēja ne tikai studentiem, bet arī pasniedzējiem iepazīt jaunus telpu labirintus, kā arī pārliecināties, ka apmaldīties var ne tikai trīs priedēs, bet arī savas darba vietas un augstskolas sienās!” turpina R. Karpikovs.

3. decembrī reģistrēšanās sacensībām LU PPMF telpās sāksies jau no plkst. 10.00, bet pašas sacensības sāksies plkst. 11. Telpu orientēšanās sacensību seriāls “Latvijas Telpu orientēšanās kauss” Rīgā notiek jau astoto gadu pēc kārtas, orientēšanās entuziastus pulcējot dažādās sabiedrībā labi atpazīstamās ēkās. Šoruden Rīgā notiek sešas telpu orientēšanās sacensības; trīs no tām - LU telpās.

Šī orientēšanās disciplīna sportistu vidū ar katru gadu iekaro arvien lielāku popularitāti. Unikālais sacensību dalībnieku skaits pērn bija 600 orientieristi.

Kā ierasts, ātrākie orientieristi visos “Latvijas Telpu orientēšanās kausa” posmos tiks noskaidroti sešās meistarības grupās – SV16, SV21 un SV40. Pēc katra posma apbalvoti tiks pirmo trīs vietu ieguvēji katrā meistarības grupā, bet kopvērtējuma labākie pēc visu posmu noslēguma saņems galvenās balvas no karšu izdevniecības “Jāņa sēta”, Suunto, Isostar, Xrace, Mintprint, OS Veikals un citiem atbalstītājiem. Lai tiktu ieskaitīts kopvērtējumā, jāpiedalās vismaz četros kausa posmos.

Pieteikties visām sacensībām LU telpās var šeit. Būs iespēja sacensībām reģistrēties arī sacensību dienā, taču sacensību rīkotāji negarantē, ka tādā gadījumā visiem pietiks kartes. Aicinājums sacensībām reģistrēties laikus.