LU sporta dzīvi organizē Sporta centrs LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes sporta zālēs (Aspazijas bulvārī 5, Rīga), “Elektrum” olimpiskajā centrā (Grostonas ielā 6b, Rīga) un Sporta komplekss "Ķeizarmežš" (Ezermalas iela 30, Rīga). Šīs ir LU studentu sporta pamatbāzes.

LU sporta dzīve norit arī citās sporta bāzēs: Daugavas stadionā, Hanzas vidusskolas futbola laukumā un LU fakultāšu sporta zālēs. 

Sadarbībā ar Studentu padomi tiek rīkoti pasākumi un sacensības dažādos sporta veidos. 

Studentiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt sporta nodarbības basketbolā, cīņas sportā, futbolā, volejbolā, florbolā, vispārējā fiziskajā sagatavošanā, fitnesā, frisbijā, slēpošanā, galda tenisā un kendo.

LU augstu vērtē sporta nozīmi studentu personības izaugsmē. 

Sadarbībā ar futbola skolu METTA izveidota futbola komanda FS METTA/Latvijas Universitāte. Labākie LU futbolisti spēlē virslīgā un 1. līgas komandā. Pretendēt uz iekļūšanu komandā var no vidusskolas vecuma, ja skolēns spēj sevi apliecināt kā attiecīgā līmeņa sportists un vēlāk apņemas studēt LU. Futbola komanda trenējas profesionālos apstākļos un ir apgādāta ar nepieciešamo inventāru, lai spēlētāji varētu pilnveidot savu meistarību un vēlāk kļūtu par augstas klases sportistiem, kuri pārstāv Latvijas izlasi. Līdzīgi attīstās arī pārējie sporta veidi, īpaši basketbols.

Labākie sportisti tiek iekļauti LU izlasēs, kas piedalās dažāda mēroga sacensībās – SELL spēlēs, Latvijas čempionātos, Eiropas čempionātos u. c.. Labākajiem studentiem LU izlasēs ir iespēja saņemt studiju maksas atvieglojumus. 

Katru gadu tiek rīkotas dažādas sporta sacensības LU studentiem. Populāri kļuvuši komandu sporta veidi: basketbols, volejbols un futbols. Līgas šajos sporta veidos noslēdzas ar finālspēlēm, konkursiem un karsējmeiteņu dejām. Sporta spēles, futbola vakari, aerobikas maratons, minifutbola kauss, strītbols un citi pasākumi palīdz aizpildīt studentu brīvo laiku. 

LU sadarbojas ar šādām profesionālām sporta organizācijām: FS METTA (Futbola komanda FK METTA/LU), VK "Jelgava” (sieviešu volejbola komanda Jelgava/LU), FS Master (vīriešu florbola komanda LU/Master).

Direktors

Uģis Bisenieks