Latvijas Universitātes (LU) sporta dzīvi organizē LU Sporta centrs (SC) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes sporta zālēs (Aspazijas bulvārī 5, Rīga), Elektrum olimpiskajā centrā (Grostonas ielā 6b, Rīga) un Sporta kompleksā "Ķeizarmežs" (Ezermalas iela 30), Šīs ir LU studentu sporta pamatbāzes.

LU sporta dzīve norit arī citās sporta bāzēs: Rīgas sporta manēžā, Hanzas vsk., futbola laukums, Rīgas 1.medicīnas koledžas sporta zāle un LU fakultāšu sporta zāles.

Sadarbībā ar Studentu padomi tiek rīkoti pasākumi un sacensības dažādos sporta veidos. Populārākie no tiem ir LU basketbola un futbola līgas, nakts turnīri un citi netradicionāli aktīvās atpūtas pasākumi.

Rūpējoties par darbinieku veselību, tiek nodrošināta vingrošana, lai samazinātu sēdoša un statiska darba nelabvēlīgo ietekmi. Tiek oganizēti aktīvās atpūtas pasākumi. Par tradīciju kļuvušas LU darbinieku ikgadējās sporta spēles, kas pūlcē lielu skaitu dalībnieku

Latvijas Universitātes Sporta centrs piedāvā:

 • Līdz 40 dažādas sporta nodarbības 12 sporta veidos – basketbolā, cīņas sportā, fitnesa grupu nodarbībās, futbolā, florbolā, galda tenisā, kendo, vispārējā fiziskā sagatavotībā, volejbolā, frisbijā, karsējmeitenēs un pašaizsardzībā;
 • Iespēju izvēlēties sev piemērotāko sporta nodarbību gan pēc slodzes intensitātes, gan pēc individuālajām interesēm;
 • Treniņus profesionālu treneru vadībā.

Latvijas Universitāte – iespēja veidot duālo karjeru:

Latvijas Universitāte ir viena no pirmajām augstskolām Baltijā, kas augsta līmeņa sportistiem piedāvā iespēju iegūt augstāko izglītību apvienojot to ar sportista karjeru, tādejādi nodrošinot nākotnes perspektīvu Latvijas labākajiem atlētiem.  Universitātes loma ir īpaša Latvijas sportā, jo nodrošina pārejas posmu no jaunatnes sporta uz profesionālo sportu, tadejādi atbalstot jaunos sportistus turpināt sasniegt sava potenciāla maksimumu. Ievērības cienīga ir Latvijas Universitātes basketbola sistēma, kurā vietu atradīs jebkurš interesents. Sākot ar vienkāršiem treniņiem un sacensībām studentiem un darbiniekiem, līdz pat jauniešu izlases spēlētājiem dodot iespēju trenēties un spēlēt profesionālā vidē. Līdzīgi apstākļi tiek veidoti arī futbolā, florbolā un volejbolā.

Latvijas Universitāti dažāda līmeņa čempionātos pārstāv šādas komandas:

 • Basketbola komanda “Latvijas Universitāte”;
 • Futbola komanda “ FS Metta/Latvijas Universitāte”;
 • Florbola komanda “Latvijas Universitāte/ FS Masters”;
 • Latvijas Universitātes sieviešu volejbola komanda.

Labākajiem Latvijas Universitātes studentiem, kuri ir arī profesionāli sportisti, ir iespēja saņemt studiju maksas atlaides, stipendijas, kā arī piedalīties augsta mēroga sporta sacensības:

 • Latvijas Augstskolu Universiādēs;
 • SELL studentu spēlēs;
 • Eiropas studentu čempionātos;
 • Pasaules Augstskolu Universiādēs u.c.

Direktors

Uģis Bisenieks