Foto: Katrīna Paula Knoka

Noslēdzoties Latvijas Universitātes (LU) Biznesa inkubatora pirmsinkubācijas programmai, galveno balvu ieguva divas studentu komandas, kuras 20 nedēļu laikā strādājušas pie savām biznesa idejām un izstrādājušas daudzfunkcionālus sensoru un skaņas izolācijas paneļu prototipus no pārstrādāta tekstila.

Žūrija vērtēja katras komandas izstrādāto biznesa modeli, idejas inovāciju līmeni, tirgus lielumu, idejas validāciju, kā arī komandas atbilstību un par labākajām idejām atzina komandu “ReCyclone”, kuru biznesa ideja ir pārstrādāt tekstila atkritumus skaņu izolējošos akustiskos dizaina paneļos un “Purefy” komandu, kas izstrādā daudzfunkcionālus sensorus, kas mēra tvertņu tilpumu, lai attālināti redzētu datus vai tvertne ir pilna vai tukša. Abas komandas ieguva 2000 eiro lielu naudas grantu.

Komanda “ReCyclone” pēc naudas balvas saņemšanas dalījās emocijās, ko guvuši pēdējās 12 nedēļās: ”Biznesa inkubatorā ir atbalstoša un motivējoša vide, kas diezgan ātrā tempā dzen uz priekšu idejas attīstību. Pieaicinātie nodarbību vadītāji dalās ar savām zināšanām un pieredzi, kas attīsta mūsu uzņēmējdarbības spējas un zināšanas. Piedaloties biznesa inkubatorā, esam ieguvuši biznesa idejas validēšanas prasmes, kā arī iedvesmu un motivāciju attīstīt savu biznesa ideju. Tas mūs mudina aktīvi un ar aizrautību strādāt pie mūsu iecerētā produkta izveides, lai jau tuvākajā laikā tirgum varētu piedāvāt mūsu ilgtspējīgi radītos skaņu izolējošos paneļus.”

Arī “Purefy” komanda pēc naudas granta iegūšanas dalījās pārdomās: “Esam ļoti motivēti piedalīties Biznesa inkubatorā, vienmēr ir prieks redzēt citu cilvēku panākumus un uzklausīt viedokļus. Apmeklējot iknedēļas nodarbības, satikām tiešām pieredzējušus mentorus, no kuriem ir degsme ņemt piemēru un mācīties. Kā arī iegūtās zināšanas inkubatora programmā noder studijās un ikdienā.”

Demo dienas žūrijā komandu padarīto izvērtēja LU Biznesa inkubatora vadītāja Liene Bērziņa, uzņēmuma “Otisar” valdes priekšsēdētājs, mentors un pasniedzējs Imants Krēziņš, LU jaunais rektors profesors Gundars Bērziņš, uzņēmēja, biznesa mācību un konsultāciju uzņēmuma Komercizglītības centrs vadītāja Baiba Zūzena.

Dalībnieku idejas tika attīstītas, sadarbojoties ar nozaru ekspertiem, uzņēmējiem, mentoriem un jaunuzņēmumu vides pārstāvjiem. Meklēt viņu idejās potenciālo izaugsmi palīdzēja Baiba Zūzena, Signe Ābelīte, Viesturs Sosārs, Aiga Baikova, Kaspars Elcis, Līva Bleidele, Jānis Kļaviņš, Natalja Točelovska un Sigvards Dzelzkalējs, Daina Cinovica Altum, Santa Ogrina.

Programmas laikā komandām tika vadītas praktiskas nodarbības biznesa idejas izstrādē, komandu tīklošanās, tikšanās ar mentoriem, kā arī finansiāls atbalsts prototipa izstrādei.

Šajā uzsaukumā inkubatora dalībnieku vidū ir studenti no Latvijas Universitātes, pārstāvot Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti, Ķīmijas fakultāti, Sociālo zinātņu fakultāti, Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA.

Dalīties

Saistītais saturs

LU Biznesa inkubators saka paldies mecenātiem un aicina pievienoties atbalstītāju pulkam
20.12.2023.

LU Biznesa inkubators saka paldies mecenātiem un aicina pievienoties atbalstītāju pulkam