Ceturtdien, 26. oktobrī, noslēdzās Latvijas Universitātes (LU) izsludinātais starptautiskais konkurss Latvijas nacionālās, vadošās un ietekmīgākās augstskolas – Latvijas Universitātes – rektora/-es amatam. Konkursā pieteikušies 24 pretendenti.

Turpmākā mēneša laikā kandidātu pieteikumus, kvalifikāciju, pieredzi un LU stratēģiskās attīstības vīziju vērtēs Atlases komisija, sadarbojoties ar personāla atlases uzņēmumu SIA “Human Source”, kas izvēlēts iepirkumā. Atlases komisija informāciju par pretendentu izvērtēšanas rezultātiem sniegs LU Padomei. LU Padome savukārt izvērtēs ieteiktos kandidātus un izlems, kurus virzīt tālāk balsošanai LU Satversmes sapulcē.

Kandidātiem, kas tiks izvirzīti balsošanai Satversmes sapulcē, tiks rīkotas arī tikšanās ar LU studentiem, akadēmisko un administratīvo personālu, lai viņiem būtu iespēja prezentēt savu skatījumu par LU nākotnes redzējumu un stratēģisko attīstību.

LU Padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš uzsver: “Mēs sagaidām, ka jaunais rektors spēs ieviest iecerētās un uzsāktās reformas, spēs saliedēt Latvijas Universitātes saimi virzībai uz ekselenci zinātnē, pētniecībā un inovācijā, kā arī studiju kvalitātes tālākai izaugsmei. Tāpat mēs vēlamies, lai jaunais rektors būtu personība, kas spēj iedvesmot kolektīvu virzībā uz vietu pasaules labāko universitāšu saimē. Un protams, rektoram jābūt spējīgam vadītājam.”

Kā jau ziņots iepriekš, LU rektora amata kandidātiem jābūt zinātnes doktora grādam kādā no LU stratēģiskās specializācijas jomām atbilstoši Ministru kabineta 2022. gada 21. jūnija rīkojumam nr. 449 “Par valsts augstskolu stratēģisko specializāciju". Tāpat pretendentiem tiek prasīta nevainojama reputācija un vadības pieredze augstākās izglītības un zinātnes jomā ne mazāk kā astoņi gadi, t. sk. augstākās izglītības un zinātnes institūciju, to iestāžu vai struktūrvienību vadībā ne mazāk kā četri gadi.

Kandidātiem jābūt pieredzei starptautisku stratēģisku partnerību veidošanā un attīstības vai pētniecības projektu vadībā, zinātnes vadības pieredzei un sasniegumiem zinātnē starptautiskā līmenī (publikācijas starptautiski citējamos izdevumos, dalība pētniecības projektos), privātā vai publiskā finansējuma piesaistes pieredzei pētniecībā un inovācijās un latviešu un angļu valodas zināšanām vismaz C1 līmenī.

Tāpat rektora amata pretendentiem ir izvirzītas papildprasības – izpratne par zinātnes universitātes darbību regulējošiem normatīvajiem aktiem; akadēmiskā darba pieredze; pieredze augstākās izglītības institūcijas attīstības stratēģijas izstrādē un īstenošanā; izpratne par Eiropas izglītības telpas kvalitātes nodrošināšanas procesiem; profesionālā pilnveide augstākās izglītības vadības un kvalitātes nodrošināšanas jomā; komunikācijas un argumentācijas prasmes, orientācija uz attīstību un rezultātu sasniegšanu; pieredze pārmaiņu vadībā akadēmiskajā vidē. 

Mēneša atalgojums pirms nodokļu apmaksas saskaņā ar LU Vienoto darba samaksas kārtību un budžetu, tiek noteikts, sākot no 11 935 eiro mēnesī. 

Visa aktuālā informācija tiks publicēta vietnē rektoravelesanas.lu.lv  

Augstskolu likums noteic, ka viena persona nevar pretendēt uz rektora amatu vairāk par diviem izpildes termiņiem. Pašreizējam Latvijas Universitātes rektoram profesoram Indriķim Muižniekam šis ir jau otrais izpildes termiņš, kas tuvojas noslēgumam, līdz ar to oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” tika izsludināts atklāts konkurss uz rektora/-es amata vietu.

Dalīties

Saistītais saturs

Par LU rektora amatu cīnīsies Signe Bāliņa un Gundars Bērziņš 
11.12.2023.

Par LU rektora amatu cīnīsies Signe Bāliņa un Gundars Bērziņš 

Kā atrast labāko no labākajiem? “Alma Mater” raidījumā par rektora vēlēšanām
22.11.2023.

Kā atrast labāko no labākajiem? “Alma Mater” raidījumā par rektora vēlēšanām

Kā atrast labāko no labākajiem? “Alma Mater” raidījumā par rektora vēlēšanām
22.11.2023.

Kā atrast labāko no labākajiem? “Alma Mater” raidījumā par rektora vēlēšanām

Latvijas Universitāte izsludina konkursu uz rektora amatu
25.09.2023.

Latvijas Universitāte izsludina konkursu uz rektora amatu

Ko LU Padome sagaida no jaunā rektora
25.09.2023.

Ko LU Padome sagaida no jaunā rektora