Foto: CERN

Datorzinātnes, inženierzinātņu, matemātikas un fizikas studiju programmu bakalaura un maģistrantūras līmeņa studenti līdz 30. janvārim tiek aicināti pieteikties tradicionālajai Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) vasaras skolai, kas no jūnija līdz septembrim šovasar norisināsies CERN, Šveicē. Šāda iespēja Latvijas studentiem paveras, jo Latvija ir CERN asociētā dalībvalsts, un šo piedāvājumu iepriekšējos gados jau ir izmantojuši vairāki Latvijas studenti. 

Vasaras skolas dalībniekiem būs iespēja klausīties pasaulslavenu zinātnieku lekcijas teorētiskajā un eksperimentālajā daļiņu fizikā, inženierzinātnēs un datorzinātnē. Būs iespēja arī apmeklēt CERN, piedalīties diskusiju sesijās un darba grupās, kā arī noslēgumā īsi prezentēt savu izstrādāto projekta darbu. 

Vasaras skolā, kas ilgst no 8 līdz pat 13 nedēļām, aicināti piedalīties bakalaura studenti, kuri ir pabeiguši vismaz trīs studiju gadus, un maģistra līmeņa studenti. Var pieteikties arī tie studenti, kuri plāno šajā vasarā absolvēt augstskolu, taču nedrīkst pieteikties pretendenti, kuri jau ir savulaik strādājuši CERN vai arī jau ir piedalījušies CERN studentu vasaras programmā. 
CERN vasaras skolā jau ir piedalījušies vairāki Latvijas studenti, no kuriem daži turpina attīstīt savu sadarbību ar CERN un studē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) kopējā doktorantūras programmā «Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas».

CERN jau gandrīz 70 gadus ir pasaulē vadošais zinātniskais centrs, kurā notiek globāli nozīmīgi zinātnes atklājumi. Tieši  CERN ir izgudrots internets, bet viens no publiski zināmākajiem atklājumiem — 2012. gadā ar Lielā hadronu paātrinātāja palīdzību CERN tika pierādītā Higsa bozona eksistence.

2021. gada 2. augustā Latvija kļuva par pilntiesīgu CERN asociēto dalībvalsti, un tas Latvijas zinātniekiem un studentiem paver plašas iespējas strādāt un piedalīties dažādās izglītojošās programmās vienā no pasaules spēcīgākajiem zinātnes centriem.

Dalīties