© Foto: Andrejs Terentjevs

Latvijas Universitātes (LU) Skaitliskās modelēšanas institūts aicina pilnveidot zināšanas par dažādu atvērto platformu priekšrocībām 24. un 25. novembrī. Semināra interesenti tiks iepazīstināti ar Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas pieredzi atvērto platformu izmantošanā, kas īpaši svarīgi ērtākam un vienkāršākam darbam attālināti ar HPC.

Semināra pirmā diena (24. novembris) būs veltīta infrastruktūras, tai skaitā HPC, uzturētājiem. Uzmanības centrā būs pētniecības infrastruktūras platforma Waldur un praktiska pētniecības infrastruktūras sadarbība Baltijas, Skandināvu un Eiropas Savienības reģionos. Ne mazāk būtiska ir Igaunijas pieredze lietotāju atbalstā darbam ar HPC, tai skaitā darbam ar vienu no lielajiem superdatoriem Somijā – LUMI. Dienas programmu noslēgs Latvijas pieredze – mācību un zinātnisko institūciju IT servisu centra iniciatīva.

Savukārt semināra otrā diena (25. novembris) tiks veltīta HPC lietotājiem un mācībspēkiem. HPC lietotājiem stāstīsim un praktiski demonstrēsim, kā izmantot RTU HPC klastera jaunajās iespējas – HPC pārvaldības platformu Waldur. Īpaši noderīgi akadēmiskajam personālam varētu būt iespēja iepazīt JupyterHub, kas tagad ir pieejams arī uz RTU HPC klastera, un ļauj ērtāk piekļūt skaitļošanas resursiem studiju vai mācību procesā. Semināru noslēgs kolēģi no Zviedrijas, daloties pieredzē ar ColonyOS – atvērtā koda projektu mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās darba slodzes organizēšanai neviendabīgās skaitļošanas platformās.

Pasākuma norise – klātienē. Darba valoda – angļu.

Uz zinātnisko konferenci aicināti HPC infrastruktūras uzturētāji un HPC lietotāji – gan zinātnieki, gan mācībspēki, gan uzņēmēji. 

Lai piedalītos pasākumā, lūgums iepriekš reģistrēties, jo vietu skaits ierobežots. Reģistrētajiem dalībniekiem tiks nosūtīta informācija par pasākuma norises vietu.

Zinātnisko konferenci organizē HPC kompetences centrs Latvijā “SuperS” EuroHPC projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC) ietvaros sadarbībā ar Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu un Rīgas Tehniskās universitātes HPC centru. Pasākumu atbalsta arī EOSC-Nordic projekts.

Dalīties