Foto: (c) Pixabay.com

Lai veicinātu Latvijas Universitātes (LU) studentu, darbinieku un pētnieku aizvien zaļāku dzīvesveidu un popularizētu ilgtspējīgas izvēles un atbildīgas rīcības, trešdien, 22. septembrī, LU notiks Zaļdomātāju diena.

Dienas iesākumā LU 102. jubilejas pasākumu programmas ietvaros ciklā “Dienas saruna” būs iespēja tiešsaistē dzirdēt žurnālista Māra Zandera sarunu ar LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes profesoru Māri Kļaviņu par LU Ilgtspējīgas attīstības stratēģiju un par to, kāpēc universitātei ir svarīgi domāt un rīkoties ilgtspējīgi.

“Jautājumi, kas saistīti ar ilgtspējīgu attīstību, nav jauni, bet kļūst arvien aktuālāki tāpēc, ka sociālās ilgtspējas nodrošinājums kļūst līdzvērtīgs cilvēka pamattiesībām, līdzīgi kā tiesības uz apmierinošu dzīves līmeni, veselība, darbs un izglītība, dzimumu līdztiesība, vides nodrošinājums nākamajām paaudzēm, ko īstenot apgrūtina notiekošās klimata pārmaiņas, Zemes resursu pārmērīga izmantošana, bioloģiskās daudzveidības izsīkšana, citi ar vidi saistīti aspekti. Problēmu risināšanā nepieciešamas ne tikai zināšanas par ilgstpējīgu attīstību, bet arī prasme zināšanas pārvērst darbībā, kur universitāte var pierādīt savu kompetenci,” skaidro profesors Māris Kļaviņš. “Studiju process, pētniecība un universitātes ikdienas dzīve nevar pastāvēt atrauti no mūsdienu nozīmīgākajām problēmām un izaicinājumiem. Atbildīga un ilgtspējīga attīstība ir mērķis, kurā apvienojas universitātes zinātniskā izcilība un vērtības.”

Pēcpusdienā, no plkst. 14.30 līdz plkst. 16.00 Zinātņu mājā, 105. auditorijā notiks LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes docentes Kristīnes Āboliņas lekcija “Vai ilgtspējīga universitāte ir inovācija?”, uz kuru aicināti visi interesenti. Lekcija būs skatāma arī tiešsaistē LU internetvietnē un sociālajos tīklos. Lekcijas noslēdzošajā daļā tiks prezentēts LU Studentu padomes veiktais pētījums “Studentu zaļuma indekss”, sniedzot ieskatu, kādi ir Latvijas Universitātes studējošo videi draudzīgie ieradumi un kādi ir viņu ieteikumi citiem LU saimes locekļiem.

Lai rosinātu LU saimi ieviest ieradumu nododot otrreizējai pārstrādei elektronikas lietas, Zaļdomātāju dienā sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA  “Eco Baltia vide” un Latvijas Zaļo punktu tiks uzsākta mazās sadzīves elektrotehnikas šķirošanas akcija “Rudens ģenerāltīrīšana. Atbrīvo plauktus un atvilktnes!”, kura ilgs līdz 30. septembrim. Akcijas laikā ikviens ir aicināts pārskatīt sev piederošo mazo sadzīves elektroniku, piemēram, datorpeles, austiņas, vadus, tējkannas, tosterus, mobilos telefonos un citas mazās sadzīves tehnikas lietas, izvērtējot, vai tās vēl kalpos pašam vai arī jau ir nododamas otrreizējai pārstrādei, ievietojot tās akcijas konteineros. Tie būs izvietoti Dabas mājā, Raiņa bulvārī 19, kā arī studentu dienesta viesnīcās.

Ikviens ir aicināts dalīties ar pasākumos dzirdētajām atziņām un idejām sociālos tīklos, izmantojot tēmturi #LU102.

Par Latvijas Universitāti

Latvijas Universitāte dibināta 1919. gadā un ir lielākā un tradīcijām bagātākā augstākās izglītības iestāde Latvijā. Visas 134 LU īstenotās  studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs un 21 institūtā strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

Dalīties

Saistītais saturs

Akcijā tālākai pārstrādei savākti 80 kilogrami mazās elektrotehnikas
18.10.2021.

Akcijā tālākai pārstrādei savākti 80 kilogrami mazās elektrotehnikas

Ideju forums par mūsdienīgas universitātes attīstību
23.09.2021.

Ideju forums par mūsdienīgas universitātes attīstību

Muzejs aicina iepazīt Latvijas Universitātes vēsturi
14.09.2021.

Muzejs aicina iepazīt Latvijas Universitātes vēsturi

Izziņota Latvijas Universitātes 102. jubilejas pasākumu programma
13.09.2021.

Izziņota Latvijas Universitātes 102. jubilejas pasākumu programma