Publicitātes foto.

Latvijas Universitātes (LU) Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienas šogad norisināsies no 23. līdz 24. septembrim. Pasākuma galvenais vadmotīvs ir “Spēja un iespēja – ilgtspējīgas inovācijas”, akcentējot ikviena entuziasta inovācijas spēju un uzņēmīgumu, īstenojot savas idejas un iesaistoties pasākuma aktivitātēs.

Ideju laboratorijas, inovāciju un tehnoloģiju pēcpusdienas, lekciju cikli – šīs un citas aktivitātes sagaida dalībniekus. Jauno tehnoloģiju un inovāciju diena notiks jau trešo reizi, sniedzot iespēju LU studentiem, pētniekiem un absolventiem demonstrēt un izvērtēt gada laikā paveikto. Tā ir iespēja iepazīt pētniecisko darbību interaktīvā un arī populārzinātniskā veidā, dodoties ceļojumā, kura laikā būs iespējams gan izklaidēties, gan uzzināt jaunu, interesantu un vērtīgu informāciju gan par LU notiekošo, gan par zinātnes attīstību kopumā.

“Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienu mērķis ir parādīt jaunākos atklājumus tehnoloģijās un zinātnē aizraujošā, visiem saprotamā veidā, tādējādi veicinot sabiedrības izpratni un interesi par studijām, pētniecību un inovācijām, kā arī stiprinātu mūsos pārliecību, ka zinātne mūsdienās ir atvērta, pievilcīga un perspektīva,” uzsver prof. Signe Bāliņa, LU Inovāciju centra LUMIC vadītāja. Viņa akcentē, ka ar labu ideju un pietiekamu motivāciju ikviens var padarīt savas idejas reālas un ilgtspējīgas, attīstot tās līdz pat uzņēmējdarbībai.

Arī šogad viena no pasākuma aktivitātēm būs Zināšanu agora, sniedzot iespēju pētniekiem un studentiem pasaulei prezentēt savus pētnieciskos darbus un ieinteresēt lielāku cilvēku skaitu zinātnē. Zināšanu agoru ir plānots raidīt tiešsaistē.

Jāatzīmē, ka inovācijas šīs dienas kontekstā netiek saistītas tikai ar tehnoloģijām, bet ar radošu, tālredzīgu skatu uz katru konkrēto nozari un tās attīstību. Pasākums dos iespēju arī absolventiem parādīt, ko viņi ir sasnieguši, kā ir pierādījuši sevi zinātnē, mākslā un citās nozarēs. Tāpat jau otro reizi notiks ideju laboratorija, kurā studenti risinās LU svarīgas problēmsituācijas.

Drīzumā tiks izziņota tiešsaistes reģistrēšanās, lai jau laicīgi ieplānotu, iesaistītos un uzzinātu par pasākuma aktivitātēm un detalizētāku programmu. Reģistrēšanās visiem apmeklētājiem ir bez maksas. Seko līdzi jaunumiem LU “Facebook" lapā vai tīmekļa vietnē: www.lu.lv.

Ieskandinot šī gada Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienu, reizi mēnesī tiešsaistē interesentiem piedāvāta iespēja apmeklēt "Inovāciju pēcpusdienas", kur dažādi nozares eksperti izklāsta savu pieredzi un zināšanas par dažādiem inovāciju sasniegumiem. Šo tiešsaistes semināru mērķis ir veicināt interesi un izpratni par mūsdienu tehnoloģiju un inovāciju attīstību, kā arī rosināt sabiedrību runāt, domāt un diskutēt par šāda veida jautājumiem.

Pasākums tiek organizēts ar ERAF līdzfinansētā projekta Nr. 1.1.1.3/18/A/007 “Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem” atbalstu.

Dalīties

Saistītais saturs

Ideju laboratorija – tava iespēja ietekmēt universitātes nākotni!
07.09.2021.

Ideju laboratorija – tava iespēja ietekmēt universitātes nākotni!

VIDEO: Atskats uz LU Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienu
29.10.2020.

VIDEO: Atskats uz LU Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienu

Latvijas Universitāte: “Jauno tehnoloģiju un inovācija diena ļauj LU kļūt redzamākai”
01.10.2020.

Latvijas Universitāte: “Jauno tehnoloģiju un inovācija diena ļauj LU kļūt redzamākai”

LU Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienā rada vairākas jaunas idejas viedai universitātei
26.09.2020.

LU Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienā rada vairākas jaunas idejas viedai universitātei