Attālinātā mācīšanās, iespējams, izraisījusi satraukumu par centralizēto eksāmenu kārtošanu – kādi būs rezultāti un ko vispār no eksāmeniem sagaidīt? Lai kliedētu neziņu un rosinātu vidusskolēnos pārliecību par viņu spēkiem eksāmenus nokārtot pēc iespējas labāk, Latvijas Universitāte 7. maijā tiešraidē Facebook lapā un mājaslapā rīkos pasākumu “Padomi eksāmeniem”, kurā LU mācībspēki un absolventi palīdzēs sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem.

Mācībspēki koncentrētās lekcijās sniegs noderīgus un arī praktiskus padomus sekmīgākai eksāmenu kārtošanai. LU labākie pasniedzēji un absolventi palīdzēs sagatavoties matemātikas, latviešu valodas, vēstures, ķīmijas, bioloģijas, fizikas un šogad arī angļu valodas eksāmenam!

Pasākumā visas dienas garumā varēs uzzināt, ko noteikti nepieciešams atkārtot pirms eksāmena, kam eksāmena laikā visvairāk pievērst uzmanību un noskaidrot atbildes uz saviem jautājumiem, ko pirms pasākuma varēs uzdot Instagram, bet pasākuma laikā Facebook.

Padomus matemātikā sniegs LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes pētniece un lektore Maruta Avotiņa, vēsturē – LU absolvente, vēstures skolotāja Liene Zotova, ķīmijā – LU Ķīmijas fakultātes asociētais profesors Jānis Švirksts, bioloģijā LU Bioloģijas fakultātes absolvente, bioloģijas maģistre un skolotāja Jūlija Plociņa-Kagaine, angļu valodā – LU Humanitāro zinātņu fakultātes Anglistikas nodaļas asociētā profesore Vita Kalnbērziņa, fizikā LU Skaitliskās modelēšanas institūta zinātniskais asistents, doktorants Ģirts Zāģeris un latviešu valodā – LU Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas docente Inta Urbanoviča.

Juridiskās fakultātes 1. kursa studente Samanta Eihentāle stāsta, ka “Padomi eksāmeniem”, kas notika 2020. gadā, viņai ļoti palīdzēja sagatavoties visiem obligātajiem eksāmeniem.

“Lekcijas vadīja Latvijas Universitātes pasniedzēji, kuri skaidri ieskicēja eksāmenu priekšmetu vielu vienā nodarbības dienā. Bija fantastiska sajūta atkārtot vidusskolas vielu kopā ar saviem vienaudžiem no visas Latvijas! Pasniedzēji izmantoja dažādas metodes un interaktīvi parādīja visus iespējamos variantus, kā vieglāk iegūt atbildes uz attiecīgajiem jautājumiem un uzdevumiem. Viennozīmīgi šī bija fantastiska iespēja, sēžot vidusskolas solā, iepazīt LU mācībspēkus un iegūt no viņiem nepieciešamās zināšanas veiksmīgākai eksāmenu kārtošanai,” atzīst Samanta.

“Padomi eksāmeniem” notiks jau ceturto reizi, un otro reizi – attālināti. Tā būs diena ne tikai intensīvām mācībām pirms eksāmenu laika, bet arī iespēja uzzināt par studijām LU un laimēt balvas konkursos!

Aicinām pasākumam piereģistrēties, aizpildot pieteikuma anketu.

 

PROGRAMMA

9.00                 Atklāšana

                        Rektora Indriķa Muižnieka uzruna

                        LU Studentu padomes rīkota erudīcijas spēle – konkurss

9.30                 Padomi matemātikā

10.15               Padomi vēsturē

11.00               Padomi ķīmijā

11.45               Padomi bioloģijā

12.30               Uzzini par studiju un ārpusstudiju iespējām LU un ne tikai!

                        Skaties, klausies un jautā!

13.30               Padomi latviešu valodā

14.15               Padomi fizikā

15.00               Padomi angļu valodā

 

Lūdzam pievērst uzmanību, ka sākuma laiki var nedaudz mainīties.

Dalīties

Saistītais saturs

Akadēmiskais centrs Torņakalnā – pasaules līmeņa iespējas
26.05.2021.

Akadēmiskais centrs Torņakalnā – pasaules līmeņa iespējas

Attālinātās studijas – vai iespēja arī nākotnē?
09.05.2021.

Attālinātās studijas – vai iespēja arī nākotnē?

LU studente Māra: Studijās viss atkarīgs no tevis paša
21.04.2021.

LU studente Māra: Studijās viss atkarīgs no tevis paša

Turpini nodarboties ar savu hobiju kopā ar Latvijas Universitāti!
15.04.2021.

Turpini nodarboties ar savu hobiju kopā ar Latvijas Universitāti!