Sestdien, 11. maijā, Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Zinātņu mājā notika devīto sezonu noslēdzošā Jauno fiziķu skolas nodarbība “Zem fraktāļiem”, kurā skolēniem - fizikas interesentiem - bija iespēja uzzināt vairāk par simetriju un fraktāļiem, kā arī centīgākie jaunie fiziķi saņēma atzinību par veiksmīgu dalību JFS nodarbībās visas sezonas garumā.

Maija Jauno fiziķu skolas nodarbība, iespējams, mainīja daudzu dalībnieku ierasto domāšanas veidu par simetriju, kā arī deva iespēju uzzināt, kā izprast un kur dabā ieraudzīt fraktāļus. Kā ierasts, nodarbības gaitā dalībnieki veica arī tematisku praktisko darbu. Šoreiz tas tika organizēts sadarbībā ar LU DF LAB, kas jaunajiem fiziķiem lika izmērīt fraktālo dimensiju Latvijai. Nodarbības noslēgumā padziļinātu ieskatu tēmā sniedza LU FMOF pētnieks Ģirts Barinovs.

Sezonas pēdējās nodarbības noslēgumā apbalvoja Skolu kausa komandas un sezonas labākos testu pildītājus.

Testos šosezon vislabāk gājis Loretai Tauriņai 8./9. klašu grupā, Rūdolfam Strazdiņam 10. klašu grupā, Aļesjai Vardanjanai 11. klašu grupā un Kristiānam Kacaram 12. klašu grupā.

Skolu Kausa pjedestālu sadalīja divas skolas - Rīgas Valsts 1. ģimnāzija un RTU Inženierzinātņu vidusskola. Trešo vietu ieguva, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komanda “Pingvīni 2.0”, 2. vietu ieguva RTU Inženierzinātņu vidusskolas komanda “Fizmatiķi”, bet par Skolu kausa 1. vietas ieguvējiem atzīta Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komanda “Karaliskā gvarde”.

Jauno fiziķu skola saka lielu paldies visai brīvprātīgo komandai, kas sezonas garumā nesavtīgi ziedojuši savu laiku nākošo fiziķu un inženieru izglītībai un izaugsmei. Pateicība arī atbalstītājiem, kas palīdzēja apbalvot labākos jaunos fiziķus - Wolftrike drifta halle, GunsNLasers elektrokartingi, Dailes teātris, Jaunais Rīgas teātris, Dirty Deal Teatro, Gandrs, LU Cietvielu Fizikas institūts, Latvijas Valsts Meži, LU FMOF Fizikas nodaļa.

Šajā mācību gadā notikušas deviņas Jauno fiziķu skolas nodarbības par tādām tēmām kā sprādzienu fizika, aukstu lietu fizika, nanofizika, eksperimentālās iekārtas, hidrodinamika, matemātiskā fizika, lāzerfizika / krāsu fizika, automehānika, simetrija un fraktāļi, katru mēnesi LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē pulcējot vidusskolēnus, kas vēlas uzzināt vairāk nekā piedāvā skolas fizikas kurss un nostiprināt fizikas stundās gūtās zināšanas.

Jauno fiziķu skolas desmitā sezona sāksies jau septembrī. Seko līdzi jaunumiem www.jfs.lu.lv un www.fmof.lu.lv, kā arī Jauno fiziķu skolas un LU FMOF Facebook lapās attiecīgi  ej.uz/JFSkola  un ej.uz/lufmof.

Dalīties