Latvijas Universitāte (LU) starptautiski plaši atzītajā QS University Rankings: EECA reitingā saglabā vietu 1,5% prestižāko jaunattīstības un Centrālāzijas valstu universitāšu vidū un starp Latvijas augstskolām vienīgā ir ierindojusies TOP 50, liecina publiskotie dati.

“QS reitings ir viens no pasaules ietekmīgākajiem un arī visplašāk pazīstamajiem universitāšu reitingiem. Ir liels gods ierindoties 1,5% prestižāko jauno ekonomiku un Centrālāzijas valstu universitāšu vidū, turklāt prieks, ka divos rādītājos esam uzrādījuši ļoti uzteicamus rezultātus – esam ietekmīgi un labi sevi pozicionējuši tīmeklī, kā arī novērtēti starptautiskās sadarbības rādītājos,” norāda LU rektora vietnieks studentu un sociālajos jautājumos Jānis Stonis.

Reitings veidots, ņemot vērā vairākus indikatorus, no kuriem visbūtiskākie ir pasaules mēroga reputācija, universitātes reputācija darba devēju vidū, kā arī citējamība, pasniedzēju un studentu skaita attiecība, kā arī ārvalstu studentu un mācībspēku īpatsvars. 

Jau divus gadus reitingā figurē četras Latvijas augstskolas. LU šogad ieņem 50. vietu, Rīgas Tehniskā universitāte 57. vietu, Rīgas Stradiņa universitāte 117. vietu, bet Latvijas Lauksaimniecības universitāte 161. līdz 170. vietu.

Visaugstāko vērtējumu jau vairākus gadus saņēmusi Mihaila Lomonosova Maskavas Valsts universitāte (Lomonosov Moscow State University), savukārt 2. vietu – Novosibirskas Valsts universitāte (Novosibirsk State University). 3. vietā, kopš pērnā gada pakāpjoties par divām vietām, ierindojusies Kārļa Universitāte (Charles University) Čehijā.

Reitingā vērtēja 305 reģiona labākās universitātes, no kurām 27 sarakstā parādījās pirmoreiz. Kā atzīst reitinga veidotāji, aptvertais reģions reprezentē piekto daļu pasaules teritorijas un ar katru gadu kļūst arvien ietekmīgāks globālajā augstākās izglītības un zinātnes tirgū.

Vairāk informācijas par QS University Rankings: EECA reitinga rezultātiem var iegūt šeit.

Dalīties