Rīgā, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtā

Dzērbenes ielā 27

Sabiedriskais transports: 3. vai 6. tramvajs līdz pieturai “Džutas iela”; 12. trolejbuss līdz pieturai “Zemitāna laukums” vai 16. trolejbuss līdz pieturai “Aizkraukles iela”; 1., 14., 21., 40. autobuss vai 203., 206. vai 271. minibuss līdz pieturai “Zemitāna laukums”.

Grupas tiek lūgtas iepriekš pieteikties. Kontaktpersona: Arnis Kokorevičs, 29473753, arniskk@edi.lv.

Koksne – unikāls atjaunojams resurss ar ko daba bagātīgi ir apveltījusi Latviju. Tas var kalpot par materiālu mēbelēm un būvniecībā, ir izejviela ķīmiskajā pārstrādē – papīrs, celuloze, polimēru materiāli, dažādas ķimikālijas un reaģenti, ir arī vērā ņemams energoresurss – elektrība, siltums

Kā to visu saprātīgi izmantot? Zināšanas par to sniedz koksnes zinātne, kas ietver ķīmiju, fiziku, bioloģiju

No plkst. 18.30 līdz 23.00 būs iespēja viesoties institūta laboratorijās un tikties ar institūta zinātniekiem un tajā strādājošajiem studentiem. Varēs iepazīties ar ķīmiķa darba vidi un ikdienu, izmantotajām iekārtām un metodēm, kā arī viņu izstrādātajiem materiāliem un produktiem. Uzzināsiet, kāds ir zinātnieku redzējums par koksnes izmantošanas iespējām šodien un nākotnē. Interesenti varēs pārbaudīt savas zināšanas par koksni un tās produktiem saistošā viktorīnā.

Mājas lapa