Zaļā infrastruktūra mežam un kokiem

Par programmas Interreg Europe projektu GIFT

Kopš 2023. gada marta Latvijas Universitāte, kā padomdevējs – partneris, ir uzsākusi dalību programmas Interreg Europe projektā “Zaļā infrastruktūra mežam un kokiem” (“Green Infrastructure for Forest and Trees” (GIFT)).

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir maksimizēt inovatīvo ZI starpnozaru pieeju koku un mežu kontekstā, nodrošinot uz ZI balstītu integrētu pieeju visas politikas plānošanā dažādās nozarēs.

Informācija par projektu

GIFT projekts koncentrējas uz zaļo infrastruktūru (ZI), uzsvaru liekot uz mežiem un kokiem. ZI var nodrošināt vairumu ekosistēmu pakalpojumu, kas saistīti ar bioloģisko daudzveidību, klimatu, ūdeni, eroziju, ainavu, cilvēku labklājību utt.

Projekta inovatīvā pieeja tiecas uzlabot reģionālo politiku, vairojot izpratni par to, ka pietiekama koku un mežu ZI ir priekšnoteikums bioloģiskās daudzveidības samazināšanās apturēšanai un klimata pārmaiņu mazināšanai.

GIFT projekts skar 8 politikas instrumentus. Projektā plānots izmantot programmas Interreg Europe projekta PERFECT pieredzi, kā arī labās prakses, tās pilnveidojot un izmantojot politikas pilnveidošanai.

Latvijas Universitātes vadībā tiks organizēti 3 starpreģionālie tematiskie semināri (2 tiešsaistē; 1 – klātienē Latvijā), lai veicinātu starpreģionālo mācīšanās procesu un dalītos ar GIFT projekta atziņām un rezultātiem.

Projektā pavisam piedalās 10 partneri no 9 valstīm:

• LP01 - Teritoriju studiju institūts (Vadošais partneris - Spānija)
  • PP02 – Vesterjētlandes lēnes (Västra Götalan) apgabala administratīvā padome (Partneris - Zviedrija)
  • PP03 - Flandrijas Zemes aģentūra (Partneris - Beļģija)
  • PP04 - Frīzlande (Partneris - Nīderlande)
  • PP05 – Leipcigas pilsētas un reģionu pašvaldību apvienība - Aufbauwerk Region Leipzig (Partneris - Vācija)
  • PP06 - Rimini province (Partneris - Itālija)
  • PP07 - Slovēnijas Mežsaimniecības institūts (Partneris - Slovēnija)
  • AP08 - Latvijas Universitāte (Padomdevēja partneris - Latvija)
  • PP09 – Zagrebas pilsēta (Partneris - Horvātija)
  • PP10 - Uzņēmējdarbības atbalsta centrs “Kranj” (Partneris - Slovēnija)

Projekta īstenošanas periods

Pirmā fāze: 01.03.2023. – 28.02.2026.

Otrā fāze: 01.03.2026. – 28.02.2027.

Finansējums

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds

Projekta kopējais finansējums - 1,971,182.00 EUR (Eiropas Reģionālās attīstības fonds - 1,576,945.60 EUR; Partneru ieguldītie līdzekļi 394,236.40 EUR).

Vairāk par projektu:

Jānis Zvirgzdiņš, LU CETS, janis.zvirgzdins@lu.lv