LU FI apgūst starptautisku pieredzi programmas "Apvārsnis 2020" pētniecības projektos

Latvijas Universitātes Fizikas institūts īstenojot ERAF 2.1.1.2. aktivitātes „Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem zinātnē un tehnoloģijās” projektu "LU FI zinātniskās kapacitātes attīstība un atpazīstamības veicināšana ar starptautisko projektu un konferenču līdzdalību" ieguvis jaunu pieredzi Apvāršņa 2020 (H2020) projekta sagatavošanā un piedalījies ar citiem konferences organizētājiem EuroNanoForum 2015 starptautiskās konferences organizēšanā un finansiālā atbalstīšanā, kura notika no 2015. gada 10.jūnija līdz 2015.gada 12.jūnijā, Rīgā, Latvijā (www.euronanoforum2015.eu). Projekta īstenošanas rezultātā tika radīti neieciešamie priekšnoteikumi zinātnes kapacitātes attīstībai un atpazīstamības veicināšanai nanonstrukturēto, daudzfunkcionālo materiālu un nanontehnoloģiju izpētes jomā, izstrādājot 8 (astoņus) ES pētniecības un inovācijas atbalsta programmas "Apvārsnis 2020" pētniecības projekti, kuros tika iesaistītas zinātniskie institūti un uzņēmēji no dažādām ES valstīm. Sekmīgu projektu sagatavošanā Latvijas Universitātes Fizikas institūta zinātniskais personāls ņēmu dalību starptautiskajās konferencēs gan Vācijā "MTLM2015", gan Francijā " EPM2015", kuru norises laikā tika arī pārrunāta projekta sagatavošana un katra partnera loma/dalība programmas "Apvārsnis 2020" pētniecības projektos. Visas plānotās darbības un mērķi projektā ir sasniegti, līdz ar to projekts ir veiksmīgi noslēdzies. Projekts tika īstenots deviņu mēnešu garumā, noslēdzoties 2015.gada 30.novembrī, un piesaistot gandrīz 100 000,00EUR, no kurām 100% apmērā līdzfinansē ERAF.  Plašāku informāciju par projekta norisi var iepazīties Latvijas Universitātes Fizikas institūta mājas lapā zem sadaļas "pētījumi".

Projekta vienošanās Nr.2015/0004/2DP/2.1.1.2.0/14/APIA/VIAA/018

Informācija par projektu - http://ipul.lv/main/index_lat.html?nav=Research_lv