Projekta nosaukums: LU Studentu Biznesa inkubatora darbības nodrošināšana

Projektu īsteno: Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte

Projekta vadītājs: Kārlis Kivlenieks, LU Biznesa inkubatora vadītājs

Projekta finansējums: 19 500.00 EUR

Projekta īstenošanas periods: 01.01.2021.–31.12.2021.

Projekta apraksts:

Latvijas Universitātes Studentu biznesa inkubators ir lielākais universitāšu inkubators Latvijā un kopumā viens no lielākajiem biznesa inkubatoriem valstī. Dalībniekiem, visu līmeņu studentiem un viņu komandām, tas piedāvā dažādus atbalsta rīkus, tostarp inkubācijas programmas, mentoringu, biroja telpas, prototipu veidošanu un multimediju studiju, kā arī finansiālo atbalstu, grantu un stipendiju formā.

LU Studentu biznesa inkubators ir aktīvs Latvijas Startup ekosistēmas dalībnieks, organizējot dažādus pasākumus jaunuzņēmumu dibinātājiem un cilvēkiem, kas interesējas par uzņēmējdarbību. Tas ir arī Ziemeļeiropas lielākā studentu biznesa iespēju festivāla “Icebreakers” dibinātājorganizācija.

LU studentu Biznesa inkubators 2021. gadā plāno realizēt 5 programmas – 4 no tām paredzētas studentiem un viņu komandām, 1 programma tiks veidota jaunuzņēmumiem. Papildus tam tiks organizētas 2 prakses programmas studentiem, organizēti aptuveni aptuveni 24 atvērtie pasākumi, kuri būs pieejami visiem interesentiem.

Oktobra sākumā tiks organizēts viens Baltijas līmeņa uzņēmējdarbības festivāls studentiem – Icebreakers. Kā arī, rudenī norisināsies Biznesa inkubatora rīkots Hakatons. Plānots turpināt ierakstīt podkāsta “Biznesa ledlauži” epizodes, sadarbojoties ar radio NABA. Biznesa inkubators atbalsta un konsultē tos studentus, kuri nav inkubatorā, bet darbojas akadēmiskajos kursos vai citās ar uzņēmējdarbības uzsākšanu saistītās aktivitātēs.

Projekta komanda: Kārlis Kivlenieks – inkubatora vadītājs, Māra Birzniece – inkubatora kopienas vadītāja.

Projekta rezultāti:

Organizēti un norisinājušies sekojoši Inkubatora programmas pasākumi: studentu un jauno profesionāļu biznesa iespēju festivāls "Icebreakers", veicināta sadarbība starp fakutāšu studentiem kursa “Studenta uzņēmēja gars” ietvaros, īstenota prakses programma "Future creators".