Studiju uzsākšana

Kam pievērst uzmanību šajā pārejas posmā, uzsākot mācības universitātē? 1. Mācību programma. Tās gaita, norise. Veic izpēti. Jo vairāk tu iesākumā uzzināsi, jo reālākas būs tavas gaidas par to, ko iegūsi studējot. Smelies informāciju no Studiju ceļveža, LU mājas lapas, Studentu servisa un Karjeras centra piedāvātā. Uzdod jautājumus par visu, kas tev ir neskaidrs. 2. Cilvēki. Vislabākais veids, kā vairāk uzzināt par mācību kursiem un studijām, ir runāt ar pašreizējiem un bijušajiem studentiem. Aprunājies ar ģimenes locekļiem un draugiem, kuri studējuši universitātē. 3. Studiju vide. Diena jāpavada universitātē, tādēļ izpēti savu fakultāti, atrodi nodarbību telpas, ēdnīcu, Studentu servisu, citus dienestus. 4. Mājvieta, apmešanās. Dzīvošana jāplāno laicīgi. Paliekot mājās, vari ietaupīt naudu, tas nerada lieku stresu un papildu izdevumus par dzīvokļa īri, saskarsmi ar jauniem istabas biedriem. Ja tu vēlies vai esi spiests pārvākties, mainīt dzīvesvietu, tad izvēlies studentu kopmītni vai dzīvokļa īrēšanu. 5. Nauda. Savus tēriņus centies plānot laikus. Izvērtē vairākas lietas. Cik tev izmaksās universitāte? Kā būs ar iknedēļas izdevumiem par pārtiku, īri un izklaidēm? Vai tev būs nepieciešams darbs uz pusslodzi? Vai tev pa vasaru jāstrādā un jāsakrāj nauda? 6. Esi gatavs pārmaiņām. Studijas universitātē atšķiras no mācībām skolā. Ir lietderīgi uzzināt, iepriekš sameklējot informāciju par izvēlēto studiju programmu, studiju kursiem tik daudz, cik vien iespējams, tomēr tik un tā sagaidi, ka būs pārmaiņas. Jādomā ka tu diezgan labi iedomājies to, kā tikt galā ar pārmaiņām, un mēģini tām sagatavoties. Bet, ja nepieciešams, nekavējies, vērsies pēc atbalsta un palīdzības. 7. Izdari savas izvēles! Uzklausi padomus un ieteikumus, ko dod skolotāji, vecāki, draugi un citi cilvēki, taču atceries, ka izvēle, kur, ko un kā studēt paliek tavā ziņā. Ja tu pieņemsi lēmumus, ar kuriem būsi apmierināts un mācīsies to, kas tev padodas un ir tev piemērots, tad iegūsi daudz prieka un panākumu savās universitātes studijās.