Latvijas Medicīnas studentu asociācija (LaMSA) ir nevalstiska organizācija, ko vada un tajā darbojas Latvijā studējošie un topošie veselības aprūpes speciālisti – medicīnas studenti, zobārstniecības studenti, sabiedrības veselības studenti, rehabilitācijas speciālisti un citi.

LaMSA tika dibināta 2000. gadā un ir pilntiesīga Starptautiskās medicīnas studentu asociāciju federācijas (International Federation of Medical Students’ Associations – IFMSA) dalīborganizāciju kopš 2002. gada. LaMSA pirmsākumos tika dibināta ar mērķi nodrošināt iespēju studentiem iepazīties ar medicīnas sistēmu, politiku citās valstīs, apzināt dažādas medicīnas jomas, praktiski pielietot savas teorētiskās zināšanas dažādos projektos, kā arī apgūt jaunas praktiskās zināšanas.

Organizācijas uzdevumi

 1. Sniegt prakses iespējas ārpus Latvijas sadarbībā ar IFMSA.
 2. Gada laikā studentiem dot iespēju strādāt sabiedrības veselības projektos – veselības un slimību profilakses dienas, kampaņas, izbraukumi uz reģioniem un skolām.
 3. Dot studentiem iespēju attīstīt prasmes, kas viņus padara par konkurētspējīgiem profesionāļiem nākotnē – praktiskās nodarbības medicīnā, kapacitātes stiprināšanas iespējas, ko nodrošina sadarbībā ar IFMSA un Latvijā esošajiem pieredzējušiem profesionāļiem.
 4. Regulāri nodot informāciju par iespējām apmeklēt IFMSA, Pasaules Veselības organizācijas rīkotus pasākumus.
 5. Regulāri nodot informāciju biedriem par aktualitātēm Latvijā un pasaulē.
 6. Sadarboties ar citām asociācijām un biedrībām, organizējot projektus, gūt pieredzi, iepazīties ar topošajiem kolēģiem un paziņām.
 7. Piedāvāt starptautiskas publicitātes iespējas, ko nodrošina ar IFMSA palīdzību. Dot iespēju publicēties Medical Students International (MSI) un The European Sting žurnālos.
 8. Iedrošināt pieņemt jaunus izaicinājumus un virzīt savas idejas to īstenošanā.

Galvenie darbības virzieni

 • Veicināt sadarbību starp medicīnas studentiem vietējā un starpvalstu mērogā, būdama IFMSA pilntiesīga biedrorganizācija;
 • organizēt un realizēt medicīnas studentu klīniskās prakses un zinātnisko apmaiņu programmas (vairāk informācijas LaMSA tīmekļvietnē);
 • veidot un piedalīties projektos, kas saistīti ar medicīniskām un sociālām problēmām gan Latvijā, gan citur pasaulē;
 • izglītot sabiedrību par reproduktīvo veselību, seksuāli transmisīvajām slimībām un to profilaksi;
 • veicināt medicīnas izglītību Latvijā studējošajiem.

Vairāk informācijas LaMSA tīmekļvietnē.

LaMSA ir viena no IFMSA nacionālajām biedru organizācijām. IFMSA ir 1951. gadā dibināta organizācija medicīnas studentiem. Vairāk nekā 60 gadus IFMSA pārstāv un apvieno medicīnas studentus pasaules līmenī un ir viena no lielākajām jaunatnes organizācijām pasaulē, kas turklāt ir daļa no Pasaules veselības organizācijas un Apvienoto Nāciju Organizācijas. Šobrīd federācijā apvienojušās 128 nacionālās medicīnas studentu asociācijas no 115 valstīm sešos kontinentos, kurās kopā ir vairāk nekā 1.3 miljons biedru.

Saziņai: lamsa@lamsa.lv

LaMSA prezidente: Paula Kukle

LaMSA viceprezidents: Ivans Mirzojans