CERN pārstāvju vizīte Astronomijas institūtā

No «ZvD» 239.numura 9.lpp. ĪSUMĀ:  CERN pārstāvju vizīte Astronomijas institūtā.  2018. gada 2. februārī Latvijas Universitātes Astronomijas institūtā viesojās Eiropas Kodolpētījumu organizācijas CERN un Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvji. CERN delegāciju vadīja Dr. Kristofs Šefers no nodaļas sakariem ar valstīm, kas nav CERN dalībvalstis. Savukārt Rīgas Tehnisko universitāti pārstāvēja profesors Toms Torims, kurš nesen kļuvis par CERN zinātnisko līdzstrādnieku. Viesus uzņēma Astronomijas institūta direktors Ilgmārs Eglītis, zinātniskais sekretārs Kalvis Salmiņš un Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Ilgonis Vilks. Tikšanās mērķis bija saprast, kā CERN var sadarboties ar Latviju astrofizikas un citu astronomisko pētījumu jomā. Vizīti Astronomijas institūtā, kā arī citās Latvijas zinātniskajās iestādēs organizēja Rīgas Tehniskā universitāte, kas ir uzsākusi aktīvu sadarbību ar CERN. Sadarbības mērķis ir panākt, lai ar laiku Latvija kļūtu par pilntiesīgu CERN dalībvalsti. I. V.