2022. gada 1.jūlijā LU Akadēmiskās ētikas komisija (turpmāk – Ētikas komisija) šādā sastāvā –  Agnese Osīte, priekšsēdētāja, Olga Ošeniece, priekšsēdētājas vietniece, Dace Raipale, Krista Čistjakova un Toms Rostoks - izskatīja X fakultātes studenta/-es 2022. gada 20.jūnija iesniegumu  par teorētiskā valsts pārbaudījuma 3 eksaminācijas komisijas locekļu iespējamo Akadēmiskās ētikas kodeksa pārkāpumu.

Ētikas komisija nolēma:

1) ka LU Akadēmiskās ētikas kodeksa godprātības un taisnīguma principu pārkāpums pret studējošo eksaminācijas procesa laikā nav konstatēts;

2) strīds starp studējošo un eksaminācijas komisijas locekļiem par teorētiskā eksāmena vērtējumu nav Ētikas komisijas kompetencē, bet ir piekritīgs citām LU institūcijām;

3) Ētikas komisija aicina ikvienu LU saimes locekli gan studiju procesā, gan zinātniskajā darbībā ievērot akadēmisko godīgumu un atbildīgi pildīt savas akadēmiskās saistības;

4) Ētikas komisija rekomendē X fakultātei turpmāk veikt mutisko teorētisko eksaminācijas procesa ierakstus LU normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.