2022. gada 25. marta un 1. aprīļa sēdēs Latvijas Universitātes Akadēmiskās ētikas komisija (turpmāk – Ētikas komisija) šādā sastāvā – Agnese Osīte, priekšsēdētāja, Dace Raipale, Dace Kazāka Toms Rostoks un Lauris Liepa izskatīja 2022.gada 23. februārī, LU X centra  X darbinieka/-ces iesniegumu (turpmāk - iesniegums),

Ētikas komisija nolēma:

1. ir noticis vispārējo koleģiālas ētikas pieklājības normu, cieņas pret pasniedzēja/-as statusu, viņa/-as darbu un privātās telpas ievērošanas pārkāpums;
  2. Ētikas komisija aicina abas konfliktsituācijā iesaistītās puses turpmāk strikti ievērot LU Akadēmiskā ētikas kodeksa  7. un 9. punktos paustos godprātības, taisnīguma un atbildības principus, kas deklarē krietnu rīcību, paredzot savas rīcības sekas un atturoties no darbībām, kas var kaitēt pienākumu izpildei un savstarpējai cieņpilnai komunikācijai. Ņemot vērā darbinieka/-ces X un LU X fakultātes studējošā/-ās konfliktsituācijas eskalāciju, kas transformējusies no ilglaicīgas (2019-2021) un visai privātas komunikācijas, Ētikas komisija atgādina, ka saskaņā ar LU Akadēmiskās ētikas kodeksa 12. un 29. punktu gan LU akadēmiskais un vispārējais personāls, gan LU studējošais ar cieņu izturas pret ikvienu LU saimes pārstāvi, viņu viedokļiem un uztur lietišķas, profesionālas un koleģiālas attiecības, ievēro pieklājību un līdztiesību, nepieļaujot augstprātību, diskrimināciju, seksuālo vai cita veida vardarbību.