18. maijā plkst. 19.00 ieplānota ceļojošās brīvdabas izstādes “1944 – kara lauzums Latvijas pilsētainavā” atklāšana ar tās autoru un Rēzeknes pašvaldības pārstāvju līdzdalību.

Izstādē vizuāli saistošā veidā izstāstīts padomju aviācijas uzlidojumos un Vācijas-PSRS karadarbībā visvairāk cietušo Latvijas pilsētu – Rēzeknes, Gulbenes, Jelgavas, Bauskas, Valmieras un Rīgas – nopostīšanas stāsts, ar vēsturiskām atsaucēm un mūsdienu kontekstu parādot, kā pilsētu arhitektūra un veidols kara rezultātā nereti mainījies teju līdz nepazīšanai. Izstāde atgādina par kara postošo ietekmi uz visām sabiedrības dzīves jomām, akcentē nepieciešamību sargāt Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu un apzināties visaptverošas valsts aizsardzības nozīmi.

Izstāde veidota LU Latvijas vēstures institūtā realizētā valsts pētījumu programmas projekta “Latvijas 20.–21. gadsimta vēsture: sociālā morfoģenēze, mantojums un izaicinājumi” ietvaros, sadarbībā ar Rīgas Domi un Latvijas Kara muzeju. Izstāde Rēzeknes pilskalna apkārtnē būs skatāma līdz 9. jūnijam.

Detalizēta informācija